JídloPrevenceRady a tipy

5 zdravých sladidel, se kterými nahradíte cukr

Je dobře známo, že máme tendenci ke konzumaci sladkých jídel. Boj proti velké touze po sladkém není jednoduchý, ale s trochou úprav a správných přísad můžeme zcela odstranit cukr z naší stravy a budeme zdravější. Nabízíme několik potravin, které mohou být skvělou náhradou za rafinovaný cukr.

  • Med je vynikající sladidlo. Můžeme jej použít téměř ve všech receptech. Lžíci cukru nahradíme půl lžící medu.
  • Javorový sirup je výborný do koláčů, dortů, sladkých kaší, smetanových dezertů nebo jako zálivka na palačinky a na ovoce.
  • Stévie neobsahuje žádné kalorie. Dejte však pozor při jejím používání, protože je poměrně o dosti sladší, než rafinovaný cukr.
  • Rozmačkaný banán a jablko uspokojí touhu po sladkém a zároveň zajistí dostatek vlákniny, vitamínů a minerálů.
  • Sirup z agáve má sladkou chuť a zároveň nižší glykemický index. Hodí se do nápojů, smetanových dezertů, pudinků či ovesných kaší.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button