JídloZdraví

Objevte plný potenciál zázvoru: Jeho léčivé vlastnosti jsou dostupné každému

Zázvor zaujímá v mnoha kuchyních zvláštní místo a to zejména pro své specifické aroma a ostrou, štiplavou a lehce pikantní chuť, která ho odlišuje od ostatního koření. Známé jsou také jeho léčivé vlastnosti, proto není divu, že se již po tisíce let užívá i jako lék.

Závor, latinsky Zingiber officinale, je vytrvalá rostlina, která pochází z jižní Asie. Koření, jehož největším producentem je Indie, se vyrábí z kořenu byliny a je typické pro svou bílo-žlutou barvu. Obsahuje plno důležitých živin jako je vitamín C, draslík, železo, vápník a hořčík.

Čerstvý zázvor

Pravidelná konzumace čerstvého zázvoru, nebo vývaru z něj, sníží vysokou hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a dokáže bojovat proti některým střevním bakteriím. Snižuje nadýmání a nepříjemné pocity v břiše. V neposlední řadě také dokáže bojovat proti nachlazení a zánětům.

Konzumace čerstvého zázvoru

Čerstvý zázvor dobře umyjte a oloupejte. Nakrájejte ho na několik tenkých proužků a žvýkejte. Nebo ho nastrouhejte a jezte spolu s jednou lžící medu.

Sušený zázvor

Sušený zázvor se ukázal jako skvělý bojovník proti bolestem v žaludku. Oleje obsažené v zázvoru totiž dokáží neutralizovat žaludeční kyseliny a zároveň uvolňovat enzymy, které jsou nezbytné pro normální fungování trávicího systému. Také zmírňuje bolestivé příznaky artritidy, zpomaluje růst rakovinotvorných buněk a zabraňuje srážení krve. Stačí jen konzumovat každý den 4 gramy tohoto sušeného přírodního léku.

zázvorZázvorový čaj

Proti bolesti v krku, suchému kašli či zmírnění nachlazení, vám pomůže čaj ze zázvoru. Antioxidanty v něm obsažené posílí váš imunitní systém, sníží stres a zvýší energii. Nakrájejte proto 4 tenké proužky zázvoru a přelijte 250 ml vroucí vody. Čaj můžete dochutit medem a citrónem.

Zázvor je chutný a zároveň velmi léčivý kořen. Pokud vás tedy bude trápit jeden z výše uvedených neduhů, zvolte nejdříve cestu přírodních léčiv a naordinujte si zázvor.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button