JídloPrevenceVitamíny

Vitamíny vám nepomáhají? Tyto 4 bylinky vám je umožní lépe absorbovat!

Přes pokroky v moderní medicíně se lidé zdají být imunitně stále slabší. Nebavme se teď jen o obranyschopnosti, znepokojivě se hlásí o slovo i trávicí systém, který s absorpcí vitamínů a minerálních látek úzce souvisí.

Většina lidí si neuvědomuje skutečnost, že některé byliny mají velké výhody v oblasti posílení imunitních vlastností. Ač jsou vitamíny tělu dodávány prostřednictvím potravin, skvělou úlohu zde sehrají i vitamínové doplňky v podobě bylinek. Je to jedna z nejpřirozenějších cest, kterou si oblíbí i váš organismus.

Nejlepší bylinky pro posílení absorpce vitamínů

Vzhledem k tomu, že existuje tolik různých druhů bylin, může to být i těžké rozhodnutí. Poradíme vám, jaké bylinky jsou dobré pro lepší absorpci vitamínů, ale současně jsou vhodné i k pěstování doma. Určitě si všimnete rapidní změny ve vaší celkové pohodě za poměrně krátký časový úsek. Koupit si je můžete v obchodě a doma přesadit nebo vlastnoručně zasadit, když máte semínka.

Pelyněk

bylinkyPelyněk je klíčovou rostlinou pro správné vstřebávání vitamínů. Umožňuje membránám snadno přenášet základní živiny a vitamíny. Pelyněk vám podá záchrannou ruku. Pomůže vám vstřebat vitamíny, které jste požili s potravou. Mnoho lidí používá pelyněk jako multivitamínový doplněk.

Semínka kmínu

bylinkyKmín má na vstřebávání vitamínů přímou zásluhu. Usnadňuje stěnám žaludku pracovat efektivněji. Jelikož je žaludek zodpovědný za absorpci živin a vitamínů, kmín jeho funkci ještě podporuje. Kmín se také ukázal jako velmi dobrý zdroj železa a hořčíku.

Kajenský pepř

bylinkyKajenský pepř je jedna z nejlepších bylin, se kterou získáte zvýšení vstřebávání vitamínů. Když budete konzumovat malé množství kajenského pepře, vaše žaludeční stěna se rozšíří, což vede k lepšímu a jednoduššímu využití živin, než obvykle.

Kajenský pepř je také skvělým zdrojem vitamínu C, měl by se ve vašem jídelníčku objevit alespoň párkrát týdně.

bylinkyAlfalfa (tolice Vojtěška) je další důležitou bylinou, kterou byste se měli snažit dostat do svého jídelníčku. Tato bylina doslova překypuje klíčovými živinami, které mohou mít i klíčovou roli pro váš organismus. Bude na vás mít obrovský vliv v krátkém čase.

Nápověda pro vás

Pokud je jídlo strávené moc rychle, není pořádně čas na absorpci vitamínů do krevního oběhu. Nedá se tu pak hovořit o distribuci vitamínů do celého těla, což je škoda. Druhým kamenem úrazu je celková skladba potraviny. Je skutečně plná vitamínů a minerálů? Sledujte doporučené denní dávky a složení živin v jednotlivých jídlech. Když budete navíc cvičit, vaše tělo udržuje stálou hladinu vápníku a inzulínu.

Tělo je velmi složité, zejména pokud jde o trávicí systém a živiny zpracovávány zevnitř. Nemusíme vědět o vitamínech všechno, ale jedna věc je jistá – bylinky mohou hrát stěžejní úlohu v pomoci vašemu tělu získat z jídla jen to nejlepší. Až příště půjdete nakupovat, nezapomeňte na nějaké čerstvé bylinky. Vaše tělo a mysl se vydá na zdravější cestu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button