KrásaRady a tipy

S kokosovým olejem můžete vypadat až o 10 let mladší: Jak ho používat?

Kokosový olej bude pro vaši pokožku i vlasy velkým přínosem. Má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové a protiplísňové účinky. Obsahuje, ve velkém množství, nasycené mastné kyseliny.

Způsoby využití

Krém na holení

Běžné krémy obsahují celou řadu chemických sloučenin, které mohou dráždit vaši pokožku. Zkuste místo něj použít tento přírodní přípravek. Nejen že příjemně voní, ale má antimikrobiální účinky a vaše pokožka bude po holení lesklá a hydratovaná.

Noční péče o pleť

Přírodní olej lze použít jako noční péči o pleť. Je to velice jednoduché, stačí malé množství nanést před spaním na vyčištěnou pokožku obličeje. Vyhněte se očím. Druhý den bude vaše pleť vyživená, měkká a pružná.

7099855287_a0fdb16910_b

Krém na ruce

Máte – li problém se suchou nebo drsnou kůži na rukou, pomůže vám kokosový olej. Můžete jej použít i na další části těla – nejčastěji jsou to lokty nebo kolena. Vyzkoušejte jej také jako změkčovadlo kůže kolem nehtů, opět stačí vetřít.

Olejem proti celulitidě

Bohužel celá řada žen trpí tímto problémem. Smíchejte kokosový olej a med, vmasírujte do pokožky (nejlépe ve sprše), nechte chvíli působit a poté opláchněte.

Křečové žíly

Trpíte – li tímto onemocnění, masírujte křečové žíly kokosovým olejem.

Péče o vlasy

Vynikající jsou kokosové zábaly proti lámavým konečkům a vypadávání vlasů. Velkým přínosem je pro vlasy suché a poškozené. Při jeho pravidelném používání dochází k regulaci vypadávání, dodá lesk, změkčuje a vyživuje vlasovou pokožku. Pomáhá při odstraňování lupů. Nejlepší použití je jako zábal před mytím, ale lze jej vetřít do vlasové pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button