Rady a tipyZdraví

Návod, jak se zbavit stresu, známý již z dávného starověku…

Současné století čelí nátlaku nebezpečného nepřítele zvaným chronický stres, který způsobuje mnoho negativních důsledků na naše zdraví.

Naštěstí je tu řešení v podobě starodávné japonské metody, která tělo zbavuje veškerého stresu, nervozity, únavy či úzkosti. A co více, zabírá během několika minut.

Starodávná japonská metoda, která zmírňuje stres

Každodenním povinnostem se zkrátka nevyhneme. O to více škodlivé pro naše tělo jsou, když jsme vyčerpaní a přemáhá nás únava. Proto vyzkoušejte jednoduché řešení. Pokaždé, když se bude v práci či doma zhoršovat všechno kolem, aplikujte tuto jednoduchou techniku, která vás zbaví napětí.

Západní svět často ani neví, co je na východě zcela běžné, např. že každá část našeho těla disponuje jistými schopnostmi. Dokonce jsou jednotlivé prsty propojeny s určitými emocemi či pocity. Stačí, pokud je působen tlak či masáž na daný prst. Poté se totiž ulehčí určitá bolest či stres. Dále, pokud dáte vedle sebe své dlaně a několik vteřin je tisknete, může dojít k vyloučení čehosi negativního v těle jako je třeba onemocnění nebo emoce.

Jednotlivé prsty mají své charakteristiky:

Palce  obava, nervy, stres
Ukazováček strach
Prostředníček hněv a vztek
Prsteníček deprese, smutek, nerozhodnost
Malíček  pesimismus, nedostatek energie a úzkost

Teorie vědeckého charakteru se zakládá na teorii, že ruce jsou úzce propojeny s mozkem a to sice konkrétně s oblastí zodpovědnou za naše emoce.

Jak na to?

Dejte levou ruku v pěst a prsty pravé ruky kolem ní obalte. Následně vyvíjejte tlak na konkrétní prst, který se je spojen s vaším problémem. Když se jedná o stres, tak mluvíme o palci. Tlak na palce vyvíjejte 30s a pak dalších 30s ponechejte v klidu. Opakujte tolikrát, kolikrát budete chtít.

Další variantou je, že budete masírovat body na prstech. Masírujte vždy prst, který je spojen s daným problémem.

Starodávná léčivá technika pomáhá nejenom v době stresu či nějaké emoční vypjatosti, ale dokonce může zmírnit i nemoci fyzického rázu.

Palec: žaludek, slezina, bolest hlavy, kožní poruchy
Ukazováček: ledviny, močový měchýř, svalové bolesti, trávení
Prostředníček: Játra, žlučník, menstruační bolesti, problémy s viděním
Prsteníček: Plíce, trávení, dýchání
Malíček: Srdce, střeva, kosti

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button