PrevenceZdraví

5 zdravotních výhod, které vám přináší konzumace domácích detoxikačních nápojů

Cítíte se unavení a bez energie? Přidejte do svého jídelníčku detoxikační nápoje, které si můžete připravit doma. Tyto nápoje vás preventivně chrání před vznikem mnoha civilizačních chorob. Únava a nedostatek energie totiž může být způsobena špatným složením stravy, životem v nezdravém životním prostředí, rychlým životním tempem a dalšími faktory. Kvůli těmto faktorům se v těle hromadí nebezpečné toxiny. Detoxikační nápoje vás chrání před vznikem zánětu, dodávají energii, podporují trávení, čistí játra a pečují o zdraví vaší pleti. 

Domácí detoxikaci

Když slyšíte slovo detox, vybaví se vám okamžitě půst? V tomto případě o půst nejde, i když samozřejmě součástí detoxikace mohou být i několikadenní čistící půsty. Detoxikaci organismu můžete preventivně provádět i v pohodlí vašeho domova. Jednoduše si nápoje připravíte ze zeleniny, ovoce a bylinek, které mají pozitivní vliv na organismus a poskytují vašemu tělu vitamíny a minerály. Po pravidelném užívání těchto nápojů sami brzy pocítíte příznivé změny. Detoxikační nápoje mohou být připraveny z ingrediencí, které jsou dnes již pro nás běžně dostupné, jako je například citron, okurky, jablečný ocet či meloun.

Proč detoxikovat tělo?

Každý den jste vystaveni vlivu znečištěného životního prostředí, konzervačním látkám, těžkým kovům, pesticidům a chemikáliím. Všechny tyto látky mají vliv na vaše tělo a mohou stát u zrodu zánětů a nádorového bujení. Tyto toxiny se do vašeho těla dostávají prostřednictvím pokožky, vdechováním a také konzumovaným jídlem. Jejich vliv se dotýká také reprodukce, správného fungování metabolismu a duševního zdraví.

Příznaky toxického přetížení organismu

Mezi časté příznaky toxického zatížení může patřit: zácpa, nadýmání, bolesti hlavy, únava, bolesti, nevolnost, přibývání na váze, kožní problémy, zápach z úst a časté změny nálad.

5 výhod užívání detoxikačních nápojů

Zbavíte se toxinů a vyčistíte játra

Látky, které se dostávají do našeho organismu z vnějšího prostředí, se ukládají v našich tkáních a buňkách. Tyto látky ovlivňují funkce imunitního systému, naši náladu, správný chod metabolismu atd. Navíc pravidelné užívání detoxikačních prostředků ve vaší stravě zlepšuje funkci jater.

Redukuje možnost vzniku zánětu

Pokud pravidelným užíváním detoxikačních potravin pečujete o svá játra, snižujete riziko vzniku zánětlivých onemocnění. Například detoxikační nápoje obsahující meloun, okurky, jahody či zázvor pomáhají snižovat riziko vzniku zánětu v těle.

Pomůže vám zhubnout

Detoxikační nápoje pomáhají upravit chod vašeho metabolismu a zvýšit energetickou hladinu v organismu, abyste se cítili svěží po celý den. Některé druhy ovoce, jako je například grapefruit, jsou bohaté na enzymy, které pomáhají tělu zpracovávat cukr, čímž zvyšují metabolismus a přispívají ke ztrátě přebytečných kil.

Podporuje zdravý vzhled kůže

Vylučování toxinů z těla a snížení rizika vzniku zánětu s pomocí detoxikačních nápojů se dotýká i zdraví vaší pokožky. Minimalizují se příznaky stárnutí. Pokožka, která je znečištěná a ovlivněná vlivem chemikálií, nese větší známky stárnutí.  Posílení metabolických mechanismů s pomocí konzumace ovoce a zeleniny zlepšuje zdravý vzhled vaší pokožky. Ranky se lépe hojí a pleť vypadá svěže.

Dodávají vám dávku energie 

Jelikož vás detoxikační nápoje zbaví zátěže z toxinů, budete se cítit lépe, plní energie a vaše nálada bude více pozitivní. Zbavíte se častých pocitů únavy a apatie. Přísady jako citron, rozmarýn či máta omlazují tělo a zlepšují duševní procesy. Tyto potraviny také pomáhají hydrataci a osvěžení organismu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button