MinerályPrevenceZdraví

Jak jednoduše poznáte z obličeje, kterých vitamínů a minerálů je v těle nedostatek?

Každý by rád věděl, které vitamíny nebo minerály mu v těle chybí. Běžných řešením je podstoupení krevních testů, ale ve většině případů velmi nákladné nebo vám je vůbec bez doporučení lékaře vůbec neudělají. Je zde ale další způsob, jak tyto nedostatky rozpoznat.

Při krevních testech s ohledem na vitamíny se zjišťuje, zda má tělo dostatek důležitých živin, protože při jejich nízké hladině můžou nastat i zdravotní problémy. Ovšem, když chcete vědět, co vám chybí, nemusíte podstupovat nákladné a v některých případech i bolestivé krevní testy. Stačí se zadívat do zrcadla na svůj obličej.

Právě obličej vám může napovědět mnohem více o vás samých, než jste si byli doposud vědomy.

Bledá tvář

Barva vaší tváře se může ze dne na den změnit, může zblednout. Pokud se vám toto někdy stane, znamená to nedostatek vitamínu B12, který se hodně vyskytuje ve volně pasoucí se zvěři, v divokých druhů ryb. Proto byste jej měli více začít konzumovat, a to platí i pro konzumaci ekologicky chovanou drůbež.

Pro přesnější diagnostiku nedostatku vitamínu B12 si zkontrolujte také jazyk. Pokud je zcela hladký, jedná se o další příznak nedostatku tohoto vitamínu. Mezi další příznaky patří únava a problémy s pamětí.

Suché nebo křehké vlasy

Pokud při pohledu na vaše vlasy pocítíte, že jsou vaše vlasy nezdravé, může to znamenat nedostatek vitamín B7, jinak známý jako biotin. Tuto prevenci provádějte hlavně po dlouhodobém užívání antibiotik, protože právě antibiotika mají jako vedlejší účinek ničení střevních bakterií syntéz biotin.

Takzvaný biotin je obsažen například v houbách, v květáku či ve vaječných žloutcích. Takže neváhejte a připište si je do jídelníčku.

Nateklé oči

Oči vám také mohou povědět. Nateklé oči a nohy mohou mít původ v nedostatku jódu. Nedostatek jódu je také možné rozpoznat ze suché kůže, z neobvyklého přibývání na váze a větší lámavost nehtů.

Pro zvýšení hladiny jódu v těle si prvně zkontrolujte, zda váš jídelníček obsahuje dostatečné množství jodované soli. Pokud ne, musíte to změnit! Ale jak se říká, nic se nemá přehánět, protože s vysokým množstvím jódu mohou nastat problémy s vysokým tlakem či zdravotní problémy s ledvinami.

Jedním z nejlepších zdrojů jódu jsou mořské potraviny – mořské ryby, mořské řasy a mořská zelenina. V případě, že vám tyto pochutiny nechutnají, je zde i jiná možnost, jak jód v těle zvýšit. Existují pomocí kapslí obsahující doplňky s jódem, které se namažou v oblasti štítné žlázy a následně se vstřebají do těla.

Krvácení z dásní a bolest dásní

Pokud často nejen při čištění zubů krvácí z dásní nebo vás dásně dokonce bolí, je to příznakem pro nedostatek vitamínu C. Jak nejspíše víte, vitamín C je jedním z nejdůležitějších vitamínů v těle a jeho nedostatek může zapříčit vážně problémy.

Dávejte si pozor na dlouhodobý nedostatek vitamínu C, protože při jejich dlouhodobém nedostatku mohou zuby vypadnout úplně.

Vitamín C je obsažen hlavně v citrusech, v jahodách, melounu, mangu, kiwi a dalším ovoci. Takže neváhejte a konzumujte jej více.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button