Babské radyPrevenceZdraví

Med a skořice:Jedinečné léčebné kombo, které pomůže na mnoho problémů

Skořice a med patří mezi ingredience, které byly používány již od starověku. Podporovaly lidské zdraví a používali se také v péči o krásu. Vždyť med má bohatou historii sahající až do starověkých řeckých, ale také římských, védských a egyptských kultur. Skořice se používala spíše v čínském a ajurvédském léčitelství více než 2000 let. Med a skořice se navíc skvěle doplňují a tvoří spolu jedinečné léčebné kombo.

Jak med a skořice pracují společně?

Říkáte si, proč právě med a skořice vytváří tak zdravé kombo? Med i skořice mají silné terapeutické vlastnosti. Med i skořice navíc mají silné antimikrobiální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Stává se z nich super kombinace s jedinečnými účinky. Společně jsou silnější a doplňují se o další důležité účinky na lidský organismus. Med a skořice vás díky svým účinkům chrání před vznikem zánětu v těle, bojují proti volným radikálům a podílí se na zvyšování vašich imunitních funkcí.

Co pomáhají léčit?

Med a skořice, toto léčebné kombo je skvělou prevencí mnoha onemocnění, ale některá pomáhá díky svým účinkům také léčit.

Bojuje s alergiemi

Skořice i med jsou vhodné, pokud bojujete s alergií na roztoče. Tento alergen se stal globálním problémem, který trápí mnoho osob. Výzkumníci z Egypta testovali účinek různých esenciálních olejů při boji proti alergii na roztoče a zjistili, že skořice byla nejúčinnějším činidlem. To je díky skořicové složce cinnamaldehydu. Také med je přírodním léčivem, které bojuje s alergiemi. Lžička medu každý den posiluje váš imunitní systém a pomáhá vám bojovat proti alergiím.

Pomoc při akné a kožních infekcích

Vzhledem k antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem je skořice i med vhodným pomocníkem při léčbě akné. Smíchejte pár kapek skořicového oleje s medem a ředícím olejem, třeba s kokosovým a naneste na obličej. Vznikne vám čistící maska, která pleť hydratuje, zbaví bakterií a prokrví. Med je již po staletí používám k léčbě kožním infekcí, má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které při léčbě kožních onemocnění jistě oceníte.

Dýchací problémy

Med i skořice pomohou s dýchacími problémy. Skořicový esenciální olej zabraňuje bakteriím, aby se dále rozšiřovaly a inhibuje růst E. coli, candidy a mikroorganismů, které mohou způsobovat řadu onemocnění, včetně běžného nachlazení. Med je vhodný, pokud vás trápí kašel, obsahuje i ochranné antioxidanty, které pomohou v boji proti mnoha onemocněním.

Pomocníci při trávicích problémech

Med a skořice pomohou i při trávicích problémech. Jsou superpotraviny, které léčí zažívací onemocnění, ať už se jedná o nevolnost, zácpu či vředy. Skořice si díky svým antimikrobiálním vlastnostem poradí i s bakteriemi v trávicím systému.

Každý den

Dopřejte si proto med a skořici každý den. Med můžete přidat do vašeho ranního čaje, ovesné kaše či si smíchat lžičku medu s vodou a citronem. Skořici lze přidat do jogurtu, kaší či smoothie. Ráno prohřeje organismus, nastartuje metabolismus a podpoří imunitní systém. Dopřávejte si proto med a skořici pravidelně, zvláště přes zimní období.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button