PrevenceZdraví

Chřipka – jak jí předcházet i léčit přírodními způsoby!

Vzhledem k chladnému počasí dochází k nárůstu počtu infekcí za studena a chřipky.

Chřipky a chřipkové viry jsou infekce šířící se kapenkami hlenu ve vzduchu, na kliky, knoflíky výtahů, zábradlí; cokoli, na kterém jsou kapky, je potenciální rozmetadlo infekcí!

Historie „chřipky“

V typickém roce se chřipkový virus (chřipka) po sezóně po celém světě vydává. Během pandemie v roce 1918 se však věří, že se rozšiřuje po celém světě třikrát, kdykoli se mění a posiluje (Latson, 2015). Pandemie z roku 1918 způsobila celosvětově 20-50 milionů úmrtí (History.com, 2010). V průměru roku zemřou desítky tisíc lidí z chřipky ve Spojených státech (NPR, 2010).

Jste v nebezpečí?

Osoby, které jsou nejvíce ohroženy infekcemi způsobenými chřipkou, jsou osoby starší 65 let, děti, a osoby se špatným zdravotním stavem nebo osoby s chronickými zdravotními stavy nebo potlačenými imunitními systémy, těmi, kteří jsou obézní, těhotné ženy, ti, kteří žijí v blízkém bydlení nebo ti, kteří mají špatnou výživu.

Preventivní opatření pro virus za studena a chřipku

Tipy, jak zůstat zdravý této studené a chřipkové sezóny.

Přemýšleli jste o tom, co budete dělat na podporu zdraví vašeho těla v zimě?

Zde je několik tipů, jak zůstat zdravý v této chladné a chřipkové sezóně!

Dobrá hygiena:

Pravidelně si umyjte ruce mýdlem.

Vyhněte se davům, tužkám a tužkám na veřejných místech a nákupním vozíkům. (Studená a chřipková sezóna je vhodná doba, kdy začnete nosit vlastní pero.)

Nedotýkejte se obličeje. Viry vstupují do těla skrz sliznice, takže držte ruce daleko od úst, nosu a očí. Studie Berkeley ukázala, že je typické, že si rukou saháme na obličej průměrně 16krát za hodinu!

Zdravá dieta:

Odstraňte cukr. Cukr může potlačit váš imunitní systém hodiny po požití.

Vezměte probiotika na podporu zdravého imunitního systému.

Jezte výživné, nezpracované potraviny.

Zdravý životní styl:

Cvičte.

Hodně času buďte na slunci nebo investujte do žárovky s plným spektrem záření a umístěte jej tam, kde obvykle sedíte v domě.

Dýchejte čerstvý vzduch.

Zůstaňte v teple.

Zůstaňte v dobré náladě a často se smějte. To je obecně známo, že záliby pomáhají snížit stres a to pomáhá udržovat zdraví. Bylo dokázáno, že lidé se silnými podpůrnými systémy, zálibami a věcmi které je těšili, že nebudou nemocní tak často, jako ti, kteří jsou depresivní a zůstanou v domě.

Snižte stres. Stres může ohrozit imunitní systém. Pokud se ocitnete ve stresující situaci, dýchací cvičení a meditace mohou být užitečným nástrojem. Pokud máte potíže s meditací, vyzkoušejte CD s vedenými meditacemi.

Hodně odpočívejte, zvláště během chladné a chřipkové sezóny.

Moje babička vždy říkala, že se uklidní 1 lžičkou soli v nějaké teplé vodě, protože viry obecně nemají rádi sůl.

Doplňky:

Je dobrý nápad kontrolovat hladinu vitamínů. Mnoho výzkumů o vitaminu D probíhá a ukazuje, že vitamín D je na seznamu pro pomoc imunitnímu systému.

Obecně platí, že 10 minut vystavení mírnému množství pokožky polednímu slunci postačí.

Ti v severních zeměpisných šířkách vědí, že je to v zimě téměř nemožné, takže může být nutné doplnění.

Zatímco si upravíte užívání vitamínu D, je potřeba také doplnit vitamin C. Vitamin C je důležitý jako stavitel imunitního systému.

Čaje:

Zůstaňte hydratováni. Pijte spoustu teplých nápojů. Výživné bylinkové čaje jsou velmi užitečné.

Byliny:

Byliny mohou během studené a chřipkové sezóny pomoci tělu několika způsoby. Za prvé, mohou pomoci posílit imunitní systém, aby lépe bránil tělo proti těmto virům, a to buď, abyste zabránili infekci nebo překonali infekci rychleji a s méně symptomy.

Dále mohou pomoci tělu, protože se zabývá běžnými příznaky, jako je kašel, horečka a zácpa, které často doprovázejí virovou infekci.

Konečně mohou pomáhat budovat a posilovat tělo a pomáhat při zotavení a rekonvalescenci po infekci.

Zde je jen několik nápadů pro bylinky a bylinné přípravky, které lze použít.

Česnek

Česnek je dobře známá antimikrobiální bylina. Můžete si ji vychutnávat ve vařených pokrmech, nakrájených a konzumovaných v čerstvém stavu, naplněných medem (což zjednodušuje přípravu některých lidí k polknutí). Chcete-li maximalizovat výhody česneku, nakrájejte ho nebo rozetřete a nechte odpočívat po dobu 5-10 minut, aby se mohla objevit enzymatická reakce, která produkuje jeho aktivní složku, allicin.

Echinacea

Echinacea je jednou z nejpoužívanějších a nejobsáhlejších bylin na světě! Je to severoamerický rodák, který byl používán k mnoha účelům, jak vnitřně, tak zevně. Pokud chcete pěstovat ve vaší zahradě echinaceu, ujistěte se, že jste zakoupili nehybridní rostlinu. Nejčastěji se používají Echinacea angustifolia nebo E. purpura. Současný výzkum chřipky může naznačovat, že Echinacea může zkrátit trvání a závažnost chřipky, pokud se užívá brzy. Echinacea může být užívána jako čaj nebo tinktury.

Černý bez

Výzkumy jak z Izraele, tak z Velké Británie ukázaly, že používání černého bezu, když virus poprvé zasáhne, může snížit trvání a závažnost viru ptačí chřipky. Ve studii se 60 pacienty trpícími příznaky podobnými chřipce, sirup z bobulek černého bezu snížil symptomy o čtyři dny dříve. Nedávná britská studie zjistila, že je to nejúčinnější bylina proti chřipce, když je používána správně – do 48 hodin od nástupu chřipky.

Citron, zázvor, med

Citron, zázvor a medový čaj jsou oblíbené. Citrón je citrusové ovoce a poskytuje vitamín C. Med bude léčit krk a zázvor je zahřívací bylina a dobrá pro nevolnost. Přidejte několik plátků zázvoru a plátek citronu do hrnku a přidejte vroucí vodu. Nechte to luhovat, zakryté, po dobu 20-30 minut, přidejte med a můžete pít. (Zázvor a citrón mohou být nakrájeny na kusy a zmrazeny tak, aby byly dostupné, když je budete potřebovat.)

Co dělat, pokud dostanete chřipku

Chřipkový virus má často rychlý nástup. Pokud se cítíte hrozně asi šest hodin poté, co jste se cítili v pořádku, máte dobrou šanci mít chřipku.

Jděte do postele a zůstaňte v posteli. Dejte svému tělu každou příležitost bojovat proti tomuto viru. Nebuďte lehkomyslný a nechoďte do práce. Místo toho udělejte všem laskavost a nevystavujte je! Během pandemie v roce 1918 se věřilo, že lidé, kteří zůstali doma a odpočívali, přežili ve vyšších počtech než ti, kteří to neudělali. Obecné pravidlo, které naši prarodiči používali, byl jeden den odpočinku pro každý den, kdy máte horečku. Čtyři dny horečky plus čtyři dny na zotavení se rovnají celkem 8 dnech odpočinku. Pokud neposkytnete tělu šanci si odpočinout a zotavit se, jste náchylní k sekundárním infekcím, které mohou být ještě horší.

Rozptýlené éterické oleje mohou pomoci uvolnit antimikrobiální složky do ovzduší a podporovat fyziologickou reakci těla. Použití levandulového esenciálního oleje vám také pomůže uvolnit se.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button