HubnutíJídloTOP 10VitamínyZdraví

4 nejlepší ořechy k jídlu pro lepší zdraví

Křupavé, syté a výživné ořechy jsou fantastické jídlo, které byste měli mít po ruce.

Jsou dobrým zdrojem vlákniny, zdravých tuků a rostlinných bílkovin. Navíc jsou skvělé samotné, v kombinaci s ovocem nebo se přidávají do pokrmů, jako jsou saláty, dezerty a obilniny.

Ořechy jsou také skvělou volbou jídla pro děti. Přidání ořechů do stravy vašeho dítěte může zlepšit jeho příjem bílkovin, zdravých tuků a vlákniny.

Ořechy mají různé textury, příchutě a nutriční profily.

Mandle

Mandle jsou neuvěřitelně oblíbené díky své chuti, působivému nutričnímu profilu a relativně levné ceně. Můžete je jíst syrové nebo pražené a často se z nich vyrábí mandlové máslo, mandlová mouka a mandlové mléko.

Tyto ořechy jsou obzvláště bohaté na vitamín E, živinu rozpustnou v tucích, která funguje jako antioxidant a chrání vaše buňky před oxidačním poškozením. Tento vitamín také podporuje imunitní funkce a buněčnou komunikaci.

Nejen, že jsou mandle dobrým zdrojem zdravých tuků, bílkovin, vlákniny a několika vitamínů a minerálů, ale mohou také snižovat rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je zvýšený LDL (špatný) cholesterol a přebytek břišního tuku.

A konečně, mandle mohou podporovat zdraví střev tím, že podporují růst prospěšných střevních bakterií, včetně druhů Bifidobacteria a Lactobacillus.

Pistácie

Tyto zářivé ořechy jsou plné živin, ale mají nižší obsah kalorií a tuku než mnoho jiných ořechů.

Pistácie jsou dobrým zdrojem mnoha živin, včetně vitamínu B6, který vaše tělo potřebuje pro metabolismus živin a imunitní funkce.

Kromě toho jsou tyto ořechy bohaté na rostlinné sloučeniny, jako jsou karotenoidy lutein a zeaxanthin, stejně jako antokyany, flavonoidy a proanthokyanidiny, z nichž všechny mají významné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

pistacie-orechy

Vlašské ořechy

Tyto ořechy jsou vynikajícím zdrojem mědi, minerálu, který vaše tělo potřebuje k produkci enzymů zapojených do výroby energie a syntézy neurotransmiterů. Měď také napomáhá imunitní funkci, rozvoji krevních cév a další.

Vlašské ořechy prospívají zdraví srdce a mohou snížit několik rizikových faktorů srdečních onemocnění, včetně zvýšeného krevního tlaku, LDL (špatného) cholesterolu a hladiny triglyceridů. 

Kešu ořechy

Kešu ořechy mají křupavou texturu a krémový pocit v ústech, které se dobře hodí ke slaným i sladkým pokrmům. Můžete je jíst syrové, pečené nebo jako ořechové máslo.

Tyto ořechy jsou dobrým zdrojem několika živin, které jsou nezbytné pro zdraví kostí, včetně bílkovin, vitamínu K, hořčíku a manganu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button