JídloKrásaMinerályVitamínyZdraví

Jaké tajemství v sobě ukrývá med?

Med si s oblibou dopřáváme všichni. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, ale pozor, každý med není stejný. Množství, společně s typem vitamínů a minerálních látek, se liší v závislosti na druhu používaných květin pro včelařství.

Med má oproti jiným sladkostem jednoznačně navrch. Je tu vitamín C, vápník a železo, což byste u jiných cukerných zdrojů postrádali.

Rovněž vlastní silné antibakteriální a protiplísňové účinky. V tradiční medicíně je nazýván přírodním antiseptikem. Jeho podíl nutraceutik pomáhá odstraňovat volné radikály z těla. Ve výsledku zlepšuje imunitu, bojuje také proti rakovině a onemocnění srdce.

Med je složen z 80% přírodního cukru a 18% vody, zatímco zbývající 2% jsou vitamíny, minerály, pyl, taktéž bílkoviny. Když konzumujete přírodní cukr v mírném množství, není špatný. Navíc v podobě medu k němu přidáváte i dostatek dalších živin.

Zdravotní výhody medu

Dodává tělu energii

I profesionální sportovci po celém světě konzumují med jako efektivní zdroj energie před i po tréninku. Otázka za milion dolarů, proč? Odpověď je snadná, nezpůsobuje rychlý pokles cukru po počátečním vrcholu. Dodává tedy energii a rychlost po delší dobu. Místo získávání energie z různých soda nápojů s cukrem si dopřejte toast s polévkovou lžící medu.

Snižuje krevní tlak

Součástí medu jsou oligosacharidy, které slouží jako antioxidanty. Pokud trpíte na vysoký krevní tlak, začleňte do svých jídelníčků lžíci medu.

Zmírňuje nevolnost

Med s citrónem je dobrý lék proti nevolnosti. V této kombinaci ho mohou jíst i těhotné ženy trpící na ranní nauzeu. Citrón odstraňuje toxiny z neklidného žaludku a med podporuje jeho čistící sílu.

Léčí kašel

Potřebujete potlačit projevy nočního kašle? Konzumujte 2 lžičky medu předtím, než jdete spát. Platí pro děti starší, než 1 rok a dospělé jedince.

Klidný spánek

medSmícháte-li med s himalájskou solí, než ulehnete do postele, vaše mysl se zklidní a rychleji usnete. Hořčík v himalájské růžové soli snižuje stresový hormon kortizol. Med je navíc detoxikační prostředek. Zatímco spíte, regeneruje funkce jater a dalších orgánů. Rozmixujte 5 lžiček medu a 1 lžičku himalájské soli a uložte do malé zavírací sklenice. 1 lžičku této směsi nechte rozpustit pod jazykem, než usnete. Budete se divit, jaký vám to přinese úspěch.

Vyléčí řezné rány a popáleniny

Díky svým silným antibiotickým vlastnostem stačí med třít po postižené oblasti na kůži. Zbavuje pokožku akné, ale i seboroické dermatitidy. Funguje proti vypadávání vlasů a lupům. Nezapře v sobě antimykotické, antibakteriální a antioxidační vlastnosti.

Použití: třete směs medu s teplou vodou v pokožce hlavy a nechte působit tři hodiny, pak jemně opláchněte teplou vodou. Dělejte tak každý den do vymizení příznaků, v prevenci stačí 1x týdně.

Spalovač tuků

1 lžíci na noc konzumujte jako metodu pro spalování tuku. Med zrychlí metabolismus, ale snižuje stresové hormony při spánku. Připravte si detoxikační čaj s medem a skořicí. Med je fantastickým darem přírody s obsahem mimořádně zdravých a chuťově příjemných složek.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button