JídloPrevenceVitamínyZdraví

Vitamíny, které pomáhají proti nadýmání

Víte, co způsobuje nadýmání? Odborníci tvrdí, že je to běžný zdravotný problém, který je nejen nepříjemný, ale také způsobuje velké nepohodlí. Existuje několik důvodů tohoto stavu, nejčastější jsou to potraviny, které zadržují v těle vodu a zpomalují trávení. Pomoci nám můžou různé prostředky. Ale věděli jste, že tento proces může ovlivnit i jede vitamín? Je to B komplex, který je pro lidský organismus velice prospěšný a velice snadno jej získáme z potravy.

Vitamín B6

Vitamín B6 pomáhá v boji proti zadržování vody v těle a většina dnešní populace trpí jeho nedostatkem. Je to dáno špatnými stravovacími návyky. Kromě boje s nadýmáním také pomáhá zlepšovat imunitní reakce organismu na běžné bakterie a viry a je prospěšný pro činnost srdce. Nejlepšími potravinovými zdroji jsou ryby, celozrnné obiloviny, luštěniny a špenát.

Vitamín B1

Vitamín B1 je známý pod názvem thianin a je rozhodující pro rozklad sacharidů v těle. Též zlepšuje funkce srdce a nervů, urychluje trávení, neutralizuje plyny a nadýmání. Nejvíce tohoto vitamínu obsahuje celozrnné pečivo, listová zelenina, luštěniny a kvasnice.

Vitamín B12

Nedostatek vitamínu B12 způsobuje různé typy zánětů břicha, narušuje rovnováhu prospěšných bakterií v tenkém střevě a vede k pomalému trávení. Nejvíce vitamínu B12 je obsaženo v mořských rybách, sýrech, vejcích, drůbeži, hovězím masu nebo kyselém ovoci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button