Přírodní léčbaZdraví

Co se stane s vaším tělem, když budete pít každý den pivo?

Pivo je asi vůbec nejoblíbenějším nápojem Čechům. Mnoho z nás by si také trouflo tvrdit, že vyrábíme vůbec to nejlepší pivo na světě a můžeme na to být náležitě hrdí. Ale jak je to s jeho účinky na naše tělo?

Pivo je ve skutečnosti bohatým zdrojem bílkovin a má také stejné množství antioxidantů jako víno, takže není pravda, že pouze sklenka vína denně je zdraví prospěšná. Naopak, i pivo může vašemu zdraví udělat dobře!

Hlavní surovinou při výrobě piva je chmel. Ten obsahuje velké množství flavonoidů což jsou látky nezbytné k detoxikaci těla a k podpoření jeho přirozených samočistících funkcí.

Pivo je také močopudné – jistě to sami znáte, že po sklenici piva hledáte záchod téměř okamžitě. Pomáhá tedy udržovat naše ledviny v dobré kondici a podporuje správné vylučování.

Pivo je též ideálním pomocníkem pro ty, kteří trpí vysokou hladinou cholesterolu v krvi. Dodává tělu také velké množství vitamínu B, který jinak v naší stravě obtížně hledáme. Má i vyšší obsah křemíku, čímž prospívá zejména našim kostem.

Po pivu se bude lépe spát

Je to tak – kdo pije pivo pravidelně večer, nám jistě dá zapravdu. Po sklence piva se vám začnou zaručeně zavírat oči a tvrdý spánek přijde doslova sám. Pokud trpíte nespavostí, je pivo ideálním lékem.

Zlepšuje stav pokožky

Také se občas potýkáte s kožními problémy? Sklenka piva denně vám pomůže vyřešit mastnou a pórovitou pleť a dodá vaší pokožce hebkost a zářivost.

Pomáhá paměti

Konzumenti piva mají dle různých výzkumů menší pravděpodobnost vzniku Alzheimerovi choroby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button