OstatníPřírodní léčbaRady a tipyZdraví

7 nejlepších druhů čaje na vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak patří mezi nejčastější zdravotní problémy dospělých. Mnoho lidí užívá na tento problém léky, jiní se rozhodnou pro radikální změnu svého životního stylu. Mezi skvělé pomocníky patří také některé druhy čajů. Pití čaje na vysoký krevní tlak je jednoduchým a přirozeným prostředkem prevence negativních příznaků hypertenze.

Co je vysoký krevní tlak?

Vysoký krevní tlak je velmi častý zdravotní stav, při kterém je síla, kterou vaše krev tlačí na krevní cévy, příliš vysoká. Když jsou vaše cévy a tepny více dilatované, je potřeba méně síly k pohybu krve vaším oběhovým systémem, čímž se méně zatěžuje kardiovaskulární systém. Krevní tlak je ovlivněn řadou faktorů, včetně hladiny stresových hormonů, stravy, rovnováhy elektrolytů, léků, již existujících stavů a genetiky. V průběhu času způsobí nadměrná síla krevního tlaku drobné praskliny a trhliny v tkáni tepen a žil. To poskytuje ideální místo, kde se může začít hromadit plak, který se může rychle stát hlavní hrozbou pro vaše kardiovaskulární zdraví.

Měření tlaku

Vysoký krevní tlak je extrémně častý a často se o něm hovoří pod svým lékařským označením hypertenze. Zatímco pro osoby s vysokým krevním tlakem je k dispozici spousta léků na snížení krevního tlaku, ti, kteří dávají přednost přírodním lékům, mohou najít mnoho odrůd bylinných čajů, které mohou účinně snížit krevní tlak.

Čaj na vysoký krevní tlak

Mezi nejlepší čaje na vysoký krevní tlak patří:

Zelený čaj

Tento čaj, nabitý antioxidanty a epigalokatechin galátem, dokáže rychle a účinně snížit zátěž vašeho srdce a krevních cév a působí jako vazodilatátor v celém těle.

Čaj oolong

Studie zjistily, že tato odrůda základního černého čaje má bohatou směs antioxidantů a zklidňujících vlastností, které mohou uklidnit kardiovaskulární systém.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je po celé generace známý jako sedativní bylina a často se používá k uklidnění těla a mysli před spaním. Tyto stejné účinky z něj dělají ideální řešení pro hypertenzi, protože může pomoci uvolnit krevní cévy a tepny. Tento vazodilatační účinek z něj dělá skvělý přírodní lék na vysoký krevní tlak.

Česnekový čaj

Česnek překypuje antioxidanty a sloučeninami síry, o kterých je známo, že mají kardioprotektivní účinek, protože snižují záněty v tepnách a cévách, čímž snižují krevní tlak a snižují riziko koronárních srdečních chorob a mrtvice.

Kopřivový čaj

Mnoho různých částí rostliny kopřivy se používá pro přírodní medicínu, ale když jsou listy uvařeny do čaje, ztrácejí svou toxicitu a dráždivou povahu, což vede k protizánětlivému čaji, o kterém je známo, že uklidňuje tělo a léčí příznaky hypertenze.

Pu-erh

Nejen, že tento exotický čaj dokáže svými vazodilatačními vlastnostmi snížit hladinu krevního tlaku, ale dokáže snížit i celkovou hladinu cholesterolu v těle. To může dvojnásobně pomoci zdraví vašeho srdce a snížit riziko aterosklerózy a infarktu.

Ibiškový čaj

Ibiškový čaj, známý pro své uklidňující vlastnosti , může pomoci snížit krevní tlak a snížit stresové hormony v těle, což může zmírnit zátěž na váš kardiovaskulární systém.

Spolu s čaji existuje ještě jeden lék, který vám může pomoci snížit krevní tlak. Vědci prokázali, že poslech klasické hudby po užití léků nebo přírodních potravin také pomáhá snižovat krevní tlak. Snižte si tedy krevní tlak hudebním večerem ve společnosti čaje.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button