KrásaPrevenceZdraví

Jak přírodním způsobem potlačit strie

Strie mohou pocházet ze široké škály důvodů. Mohou se vyskytnout během růstu v pubertě, růstu svalů, zvýšení hmotnosti, těhotenství a dalších změn v životě. Tyto lesklé, tenké jizvy se vyvinou, když tělo roste příliš rychle a buňky ho nestihnou následovat. Druhá vrstva kůže rozvíjí praskliny, které nejprve vypadají červeně nebo fialově.

Níže je několik různých způsobů, jak můžete přirozeně pomoct jizvám zmizet

Olej z pšeničných klíčků je jedním z nejoblíbenějších způsobů odstranění strií. Má antioxidační vlastnosti a stimuluje regeneraci tkání. Je plný vitamínů, jako je vitamín E (další olej, o kterém je známo, že redukuje strie) spolu s bílkovinami. Tyto složky tvoří olej z pšeničných klíčků, který je ideální pro snížení jizev, ekzémů, vrásek, psoriázy a dalších stavů kůže.

Olej s vitamínem E je skvělý způsob, jak snížit a odstranit strie. Smíchejte bambucké máslo, kokosový olej a olej z vitamínu E do másla, které vám na pokožce přinese řadu zdravotních přínosů. Nejen, že podporuje zmizení jizev, ale podporuje celkové zdraví kůže.

Kokosový olej je dobře známý svým všestranným použití na kůži. Olej je tvořen důležitou triglyceridovou kyselinou laurovou, což je velmi užitečné pro lidské tělo. Aplikace na pokožku může zlepšit schopnost vaše buňky regenerovat, zvýšit elasticitu a chránit před infekcemi. Kokosový olej na strie povzbuzuje kůži, aby se uzdravila.

Růžový olej (z růží) je vyroben z lisování semen za studena, což vede k lehkému oleji s mastnými kyselinami. Zlepšuje pružnost a sílu pokožky, hojivý čas a poskytuje tónu vitamínu A.

Arganový olej má některé úžasné léčebné vlastnosti – díky antioxidantům a triterpenoidům, které dodává. Tento olej zesvětluje jizvy až do okamžiku zmizení, vyhlazuje pokožku, zvyšuje zdraví buněk, obnovuje elasticitu a sílu pokožky a stimuluje růst nových buněk.

Skutečná želatina poskytuje obrovskou podporu kolagenu při konzumaci. Podporuje zdraví pokožky, nehtů, buněk kromě kloubní podpory, trávení a zdraví vlasů. Můžete jej použít k přípravě dezertů nebo vývarů.

Cukrový olej je skvělý způsob, jak snížit jizvy a zlepšit kvalitu pokožky. Jednoduše promíchejte 1 díl panenského olivového oleje s 2 díly 100% cukru a přidejte čajovou lžičku citrónové šťávy. Cukr má kyselinu glykolovou, zatímco citronová šťáva je kyselá, což umožňuje, aby dvě alfa-hydroxykyseliny současně omlazovaly a odstranily mrtvou kůži.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button