Krása

7 tipů, jak přirozeně podpořit bílý vzhled vašich zubů

Zdravý a krásný vzhled vašich zubů je podobně jako zdravá pleť, vlasy a nehty ukazatelem vašeho zdraví. Podle zubů poznáme, jak o sebe člověk pečuje. Žena s krásným úsměvem je sympatická, působí pozitivně a její vzhled doplňuje okouzlující úsměv. Dopřejte si krásný úsměv s našimi tipy po celý rok.

Pravidelná péče o zuby

Základem krásného a zdravého chrupu je pravidelné čištění zubů, které byste měli provádět ráno a večer. Používejte také ústní vodu. Do své péče o zuby byste měli také postupně zařadit mezizubní kartáčky, které čistí mezizubní prostory, ve kterých se snadno usazuje jídlo. Ze začátku může být čištění mezizubními kartáčky nepříjemné, ale po čase si vy i vaše dásně zvyknou. Vyzkoušejte také jednosvazkové kartáčky, které pečují a nejméně dosažitelné části vašich zubů, především o zadní část stoliček.

Tip: Vyzkoušejte profesionální bělení zubů od špičkových ortodontistů Svět rovnátek.

Preventivní opatření

Velký vliv na zdraví vašich zubů mají také dědičné dispozice. Hned za nimi stojí vaše stravování, pravidelná péče o zuby a také návštěvy zubaře a dentistů. Zdravé zuby jsou odrazem vašeho životního stylu. Snažte se ze stravy vynechat potraviny, které barví zuby a určitě se snažte přestat s kouřením cigaret. Pokud už pijete nápoje, které silně barví zuby, pijte je brčkem, abyste omezili kontakt tekutiny se zubní sklovinou. Do své stravy byste, pro povzbuzení zdraví vašich zubů, měli přidat ty, které jsou bohaté na vápník, jako jsou výrobky z mléka a bílé maso, také potraviny s vysokým obsahem hořčíku a draslíku jako je listová zelenina, jablka, hrušky, celer, ořechy či mrkev.

Jedlá soda a peroxid vodíku

Peroxid vodíku je skvělým antibakteriálním činidlem, které může být součástí domácích ústních vod. Ústa zbavuje choroboplodných zárodků a bakterií, které vytváří nepříjemný pach vycházející z vašich úst. Také některé ústní vody obsahují peroxid vodíku. Působí jako přírodní antiseptikum. Poskytuje vám přirozenou ochranu proti onemocnění dásní. V receptech na domácí zubní pasty často ve složení objevíte peroxid vodíku a také jedlou sodou, které pomáhá odstraňovat zubní plak ze zubů.

Kokosový olej a péče o zuby

Ano, i kokosový olej se může stát dokonalým bělidlem na zuby. Stačí si kokosový olej dát na kartáček a vyčistit si s ním zuby nebo si dát trochu kokosového oleje do úst spolu s vodou a vykloktat si jím. Kokosový olej má totiž antimikrobiální vlastnosti, tudíž čistí a zároveň chrání dásně. Nemůže vám ani žádným způsobem ublížit, ba naopak, když spolknete trochu kokosového oleje, nic se nestane, to nemůžeme říct o běžných pastách, které obsahují mnoho chemických látek.

Vyzkoušejte jablečný ocet

Jablečný ocet působí jako přírodní antibiotikum, které čistí zuby a dásně, účinně odstraňuje neestetické skvrny na zubech, které vznikají v důsledku pití kávy a kouření. Doporučuje se tedy především těm, kteří se chtějí tmavých skvrn zbavit. Zapomeňte na komerční produkty a vyzkoušejte jablečný ocet. Jablečný ocet totiž obsahuje látky, jako je kyselina octová, draslík, hořčík, probiotika a enzymy, které zabíjí bakterie a podporují tvorbu zdravý prospěšných probiotických bakterií. Svou kyselostí navíc odstraňuje zubní plak. Abyste se zbavili tmavých skvrn na zubech, měli byste jablečný ocet používat nepřetržitě po dobu alespoň jednoho měsíce. Poté si dejte čas pauzu, aby kyselost neporušila vaši sklovinu.

Citron a pomerančová kůra

Podobně jako jablečný ocet působí také citrusové plody, které bělí vaše zuby. Použijte šťávu z citronu či citrusovou silici a následně si ještě ústa vypláchněte vodou.

Jahody

Některé potraviny podporují zdravý vzhled vašich zubů. Takto působí třeba jahody, které jsou plné zdraví prospěšných antioxidantů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button