KrásaRady a tipy

Nezapomínejte na péči o rty, připravte si jemný peeling

Každodenně pečujeme o celé naše tělo. Sprchujeme se, mažeme se krémy, hydratujeme pokožku obličeje, rukou, nohou, na vlasy si klademe masky. Zvláštní péči věnujeme obličeji, prostřednictvím pleťových krémů, očního séra či protivráskových masek.

Nezapomínáme však někdy trochu na péči o naše rty? I o ty můžete pečovat přírodní cestou. Stačí, když si doma vyrobíte peeling z běžně dostupných surovin. Vaše rty se s pomocí peelingu řádně vyčistí, prokrví a vrátí se jim jejich krásně narůžovělá barva.

Péče o rty v chladném počasí

peelingBlížící se podzim je dalším důvodem, proč pečovat o naše rty. Chladné počasí, silný vítr a prach má škodlivý vliv na kůži a zejména rty, které často praskají. Doporučujeme používat ochranný balzám na rty a pravidelně aplikovat peeling. Za chladného počasí a v prostředí s nízkou vlhkostí z rtů hydratace přes vrchní vrstvu kůže rychle uniká. Navíc hojení popraskaných rtů je velmi zdlouhavé a často velice nepříjemné a neestetické. Peeling vám pomůže rty pořádně prokrvit a zbavit je veškerých nečistot a prachu. Příznivě působí na krevní cévy, které při špatném okysličení modrají současně i rty. Ztráta vlhkosti z rtů je navíc třikrát vyšší, než u jiné části obličeje. V kombinaci s klimatickými změnami jsou rty nejnáchylnější částí našeho těla k vysoušení.

Připravte si domácí peeling:

  • 1 lžíce hnědého cukru
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce olivového oleje

Smíchejte všechny ingredience v čisté nádobce. Peeling můžete skladovat delší dobu. Aplikujte na rty přibližně dvakrát týdně. Stačí peeling jemně vmasírovat do rtů s pomocí prstů a opláchnout teplou vodou. Na závěr naneste ochranný balzám. Hnědý cukr rty promasíruje a zbaví vás odumřelých kožních buněk v okolí rtů, navíc rty krásně prohřeje, olivový olej hydratuje a přináší dokonalou jemnost vašich rtů, med zvláčňuje a hojí. Je to jedinečná kombinace, která oživí každé zmodralé rty a pomůže vyléčit popraskanou kůži v oblasti rtů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button