Krása

Maska z vajec, která rozzáří vaši unavenou pleť

V dnešním článku se zaměříme na sílu vaječných bílků a žloutků. Vejce se v péči o krásu používá již  dlouhou řadu let, a to především v péči o vlasy a pleť. I dříve si doma ženy připravovaly vlasové a pleťové zábaly, které díky látkám obsaženým ve vejcích rozzářily a posílily jejich vlasy a pleť. Vyzkoušejte dnes námi přípravu pleťové masky z vajec a sami na vlastní kůži zkuste, zda jsou účinky vaječných bílků a žloutků opravdu tak jedinečné.

Síla ukrytá ve vejci

Vajíčka jsou velmi kvalitním zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálních látek.  Vejce obsahuje také kompletní spektrum esenciálních aminokyselin. Z vitamínů se ve vejci skrývá biotin, vitamin A, D, E, B1, B2, B12, B6. Především komplex vitamínů B působí velmi pozitivně na vaši pleť. Vejce se tak stávají nejen oblíbenou potravinou, která podporuje růst svalové hmoty, ale i pomocníkem pro krásu, jelikož všechny aktivní látky předává i vaší pleti a vlasům.

Jak vejce využít místo kosmetických přípravků?

Masky z vaječných bílků jsou skvělé proti vráskám, jelikož vypínají pleť a stahují póry. Bílkové masky si připravíte jednoduše. Vždy stačí ušlehat z bílku tuhý sníh a smíchat ho s doplňujícími ingrediencemi jako je nastrouhaná okurka, med, rozmačkaná broskev, citron či tvaroh. Masku nanést na obličej a nechat působit po dobu 15 minut. Poté smýt vlažnou vodou a usušit ručníkem.

Masky z vaječných žloutků skvěle pleť hydratují, vyživují a zjemňují. V případě žloutkových masek, stačí žloutek smíchat s další ingrediencí, kterou může být banán, olivový olej, kokosový olej či citron.

Speciální maska z vejce

Vaječný bílek je také skvělý na hojení akné a zbavení se odumřelé kůže. Nejprve si připravte vejce. Oddělte bílek od žloutku. Vyšlehejte si bílek a připravte si papírové ubrousky. Vždy vaječný bílek naneste na část obličeje, kterou chcete nejvíce regenerovat a hojit. Na ušlehaný sníh dejte papírový ubrousek a nechte zaschnout po doku asi 30 minut. Poté velmi opatrně sloupněte ubrousky a opláchněte obličej vlažnou vodou a osušte ručníkem. Nyní přichází na řadu vaječný žloutek, ten jen rozmixujte vidličkou a naneste na obličej. Nechte působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou. Váš obličej bude po těchto maskách jemný, zbaven odumřelé kůže, rozzářený a dojde k lepšímu hojení pleti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button