Krása

Chcete zůstat fit i na cestách? Nezapomeňte si přibalit tyto věci

Držet se zdravého životního stylu i na cestách může být někdy docela obtížné. Automaty, místní kuchyně a útulné postele vás snadno zlákají k nezdravému jídelníčku a častému odpočívání. Přesto se nenechte zlákat a udržte si svou rutinu. Zabalte si do kufru pár fitness pomůcek, které vás udrží fit i během cestování.

Zdravé svačiny

Hranolky, sušenky, oplatky – to vše vás může lákat během cest. Pokud máte hlad, je velmi jednoduché sáhnout po těchto nezdravých potravinách. Nedovolte proto, aby vás tento pocit ovládl a zabalte si s sebou zdravé svačiny, jako jsou ořechy, energetické tyčinky, nebo sušené plody. V malém pytlíčku můžete nosit nakrájenou mrkev, nebo okurku.

Láhev na vodu

Cestování způsobuje dehydrataci v důsledku zvýšené fyzické aktivity a povětrnostních podmínek. Z toho důvod je potřeba vaše tělo udržovat hydratované. Noste s sebou láhev na vodu a doplňte si ji pokaždé, je-li to možné. Používání jednorázových láhví na vodu je drahé a přispívá k většímu znečištění planety.

Pohodlnou obuv či tenisky

Nepohodlné boty dokážou zničit klidně celý výlet. Nohy začnou neskutečně bolet a vám se bude chtít zastavovat, či si raději někam sednout. Pohodlné barefoot boty jsou při cestování prostě nutností.

Teplé období láká nosit jen žabky a obuv, ve které vám nebude horko. Žabky noste ale jen po krátkou dobu, třeba jen na pláži. Způsobují totiž nedostatek podpory a přetěžují svaly.

Cestovní podložka na cvičení

Cestovní podložka na cvičení dává možnost zacvičit si jógu v jakékoliv situaci. Rozbalte si ji, položte si na zem buď vevnitř, nebo venku a protáhněte se alespoň pár minut denně. Pokud jste navíc příliš líní, abyste začali cvičit, může tato podložka sloužit i jako připomínka, abyste nezapomněli.

Vyberte si podložku, která se dá lehce složit a vejde se i do cestovní tašky.

Švihadlo

Švihadlo je skvělou fitness pomůckou, jelikož je skladné. Lze ho použít opravdu kdekoliv a dopřát si 20 minut kardia. V letních měsících, kdy se teploty šplhají hodně vysoko, vám bude stačit pouhých 15 minut, abyste se cítili lépe.

Plavky

Cesta bez plavek je jako jídlo bez koření. Plavání není jen příjemnou součástí cestování, ale udržuje vaše tělo i v kondici. Ponořte se do hotelového bazénu, nebo surfujte na moři. Je jedno, kterou činnost si vyberete, obě vás budou udržovat fit.

Antistresový míček

Na trhu existuje řada antistresových pomůcek, které jsou malé a snadno se vejdou do všech zavazadel. Jeden míček vás může udržet v pohodě v jakékoliv situaci. Navíc, pokud budete mít ztuhlé svaly od těžkých zavazadel, ho můžete použít jako masážní pomůcku.

Pokud budete chtít zůstat fit i během cesty, tyto pomůcky vám nezaberou mnoho místa, ale udrží vás v kondici, ať jste kdekoliv.

V případě že cestujete do zahraničí, nezapomeňte na cestovní pojištění. Není to velká částka a může ušetřit spoustu problémů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button