Krása

Růžová voda – pleťový zázrak pro krásnou pleť

Růžový olej, označován také jako růžová voda, je v posledních letech velmi oblíbeným přírodním pleťovým přípravkem. Mnozí tvrdí, že 100% čistý olej má zázračné účinky. Pleť je po ní vyživená, hydratovaná a snadno se zbavuje nedokonalostí. Pojďme tedy zjistit něco více o pokladu z růží.

Co je růžová voda

Jak již název napovídá, hlavní surovinou, ze které se tato voda vyrábí, je růže. Růže je macerována (tedy louhována), nebo destilována na vodní páru. Vzniklá tekutina je příjemně aromatická, proto může být součástí i řady parfémů, či pleťových krémů.

Její používání je známé již ze 7. století, kdy byla tato voda výsadou Persie. Po pádu Byzantské říše se ale její výroba přesunula do Evropy. Nejznámějším místem na výrobu růžové vody je Bulharsko a Francie. V Bulharsku se vyrábí v Údolí růží, které leží asi 200 km od města Sofie.

Léčivé vlastnosti růžové vody

  1. Růžová voda bojuje proti akné, ekzémům a jiným kožním problémům
  2. Dokáže zachovat rovnováhu pH vaší pokožky
  3. Pomáhá s hydratací, revitalizací, zvlhčením a vyhlazením pleti
  4. Podporuje léčbu jizev a jiného poranění
  5. Působí chladivým pocitem
  6. Má skvělé antibakteriální vlastnosti, které pomáhají tonizovat pleť
  7. Její antioxidační vlastnosti posilují buňky a regenerují tkáně
  8. Zlepšuje kvalitu vlasů. Vyživuje je a zvlhčuje
  9. Léčí malé záněty ve vlasové pokožce a odstraňuje lupy způsobené plísňovou infekcí
  10. Zamezuje stárnutí pleti. Vyhlazuje jemné linky a vrásky

Jak růžovou vodu používat

U tohoto přírodního produktu je skvělé, že je jeho použití velmi variabilní. Pokud používat 100% výtažek z růže bez dalších přidaných látek, dá se použít jak na pročištění pleti, zafixování make-upu nebo k osvěžení. Je skvělý i na odřeniny a spáleniny, či na rozčesávání vlasů. Přidat ho můžete také do jídla, například do nápojů, lívanců nebo muffinů.

Růžová voda je skvělým přírodním produktem, který pomůže každé ženě s jakýmkoliv problémem. Pokud jste ještě neměli tu čest, neváhejte ji vyzkoušet.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button