Krása

Dokonalý vzhled pleti? Jedině s medovou péčí

Med je jedním z nejúžasnějších produktů naší matky přírody. Nejenže je přínosný vnitřně pro vaše tělo při pravidelné konzumaci, ale pomáhá vám také z vnějšku. Díky medu můžete být zdraví, krásní a plní energie. Objevte sílu medu, o které jste možná ani netušili.

Co v sobě ukrývá med?

Med je prospěšnou ingrediencí především pro vaši pokožku. Pomůže vám s léčbou kožních problémů, jako je akné, suchá místa či tmavé kruhy pod očima. Je efektivním a poměrně levným řešením mnoha kosmetických strastí. Med má totiž silné antiseptické, antibakteriální, antioxidační, protizánětlivé a zvlhčující vlastnosti, které mohou zlepšit zdraví vašeho organismu a v tomto směru především vaší pokožky. Přinášíme vám seznam některých těchto přínosů.

Tvář bez jizviček266578209_1280x720

Pokud si med budete pravidelně aplikovat na vaši tvář, postupně se budete zbavovat jizev, které působí velmi neesteticky. Med pomáhá pleti v regeneraci, urychluje hojení a vaše pleť bude po aplikaci medu dokonale jemná. Stačí smíchat trochu medu s panenským kokosovým olejem a směs lehce vmasírovat do pokožky, zakrýt teplou tkaninou (ohřátou na topení) a nechat směs pracovat, dokud se zcela neochladí. Opakujte tento proces každý den po dobu jednoho týdne, abyste zaznamenali první změny.

Léčba lupenky

Lupenka je autoimunitní onemocnění, které postihuje kožní buňky a trápí pokožku zarudnutím, svěděním a puchýřky. Med má tu vlastnost, že pokožku uklidňuje a zanícená místa chrání před infekcí. Smíchejte v misce lžičku medu, olivového oleje a včelího vozku, zahřejte, nalijte směs do nádobky a následně míchejte, dokud se neochladí. Vznikne vám jakýsi krém, který byste měli každý den aplikovat na postiženou oblast.

Med má hojivou moc

Ano, je to tak. Med díky silným antibakteriálním vlastnostem dokáže léčit drobné rány a zranění. Zabrání projevu mikroorganismů a snižuje riziko infekce. Med aplikujte na drobné ranky a zranění, zavažte obvazem, nechte působit několik hodin a poté smyjte s pomocí vlhkého hadříku.

Bojuje proti akné

Akné je způsobeno nadměrnou sekrecí mazu. Póry jsou otevřené, na pleti se zachycuje prach a vaše pokožka trpí. Med však díky antibakteriálním vlastnostem chrání vaši pleť a je účinnou prevencí proti akné. Naneste med na postiženou oblast a nechte působit 30 minut nebo si vytvořte medovou masku. Je to jednoduché, polévková lžíce medu, půl lžíce skořice, zamíchat a aplikovat na váš obličej na dobu 5 minut.

Zpomalte proces stárnutí s medem1197px-massage-hand-4

Med je vynikajícím zdrojem antioxidantů, které chrání vaši pleť proti volným radikálům a díky tomu je vaše pokožka zdravá, hydratovaná a zářivá. Vaši pleť chrání před projevy stárnutí. Smíchejte trochu medu a čerstvé citronové šťávy v poměru 1:1. Směs použijte na oblast obličeje a krku a nechte zde vyschnout. Opláchněte teplou vodou, opakujte dvakrát týdně. Účinná je také maska z avokáda a medu. Smíchejte 2 polévkové lžíce medu a dužinu z avokáda. Směs si natřete na obličej a dekolt a nechte působit půl hodiny. Tuto výživnou masku používejte jednou týdně.

Zastaví vypadávání vlasů

Med také pomáhá zastavit vypadávání vlasů a stimulovat růst vlasů. Smíchejte lžíci medu a šťávu z cibule. Aplikujte na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte několik minut působit, následně si vlasy umyjte běžným způsobem. Vlasovou masku opakujte 2-3 krát týdně.

Pro jemné ruce bez vrásek

Aby byly vaše ruce dokonale jemné, vetřete množství medu na suchou pokožku a nechte zde působit aspoň 10 minut. Následně smyjte teplou vodou. Smíchat si můžete také med s glycerinem a použít směs na ruce. Med vás ochrání před suchou pokožkou a novými vráskami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button