KrásaTOP 10

TOP 10: Zbavte se strií s pomocí přírodních prostředků

Hlavní složkou v naší pokožce je elastin, který tvoří kůži pružnou, měkkou a poměrně odolnou. Někdy se však stane, že vaší kůže tlakem popraská. Většinou se to děje v průběhu těhotenství, při rychlém růstu v mladistvém věku nebo pokud rychle ztloustnete a dostatečně nepečujete o svou pokožku. Se správnou péčí se můžete i během těhotenství striím vyhnout. Pokožka popraská a vznikají až do fialova zbarvené jizvy. Postupem času jizvy odeznívají, ale ne úplně. V dnešním článku se zaměříme na 10 rad, které vám ukážou některé triky, jak se strií zbavit.

Meruňková maska

Na masku z meruněk, která vám pomůže zbavit se strií, budete potřebovat 2-3 meruňky a vlažnou vodu. Meruňky, omyjte, nakrájejte a rozmačkejte na jemnou kaši, rozředit ji můžete vodou. Aplikujte na postižená místa a nechte působit 15-20 minut. Poté umyjte vodou. Používejte masku klidně dvakrát denně po celý měsíc, abyste viděli první změny.

Maska s aloe vera

Aloe vera obsahuje látky, které napomáhají hojení pokožky. Je dokonce doporučována při ekzémech a popáleninách. Na strie aplikujte gel z listů. Nejlepší je čerstvě utržený list, ze kterého vymačkáte gel na strie. Nechte gel působit po dobu i dvou hodin.

Olejová maska

Na strie působí vše, co pomáhá hojit a zpružnit pokožku, tudíž i přírodní oleje. Dopřejte si jakýkoliv výživný olej, makadamiový, avokádový, arganový, makový, olivový či kokosový a jemně jej vmasírujte na postiženou kůži. Olejem se mažte co nejčastěji. Oleje můžete také různě kombinovat.

Péče ze šťávy z brambor

Na strie pomáhá šťáva z brambor. Bramborová šťáva obsahuje mastné kyseliny a další fytochemikálie jako jsou polyfenoly karotenoidy, spoustu minerálů a vitamínů. Šťáva z brambor je schopna stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu a pomáhá účinně obnovovat kožní buňky. Bramboru stačí nakrájet na plátky a položit ji na strie či šťávu z brambor vymačkat a aplikovat ji na strie s pomocí tamponku. Nechte ji působit po dobu 5-10 minut a poté místo omyjte vlažnou vodou.

Aplikujte šťávu z citronu

Ta má nejen bělící účinky, ale účinně pomáhá k odstranění odumřelé kůže, tudíž podporuje také hojení strií a zbavuje vás kůže staré.  Vymačkejte šťávu z citronu a aplikujte ji s pomocí tamponku na strie. Nechte působit po dobu 10 minut, poté omyjte teplou vodou. Šťávu z citronu můžete kombinovat se šťávou z okurky, brambor či rajčat ve stejném poměru (1 polévková lžíce).

Kakaové či bambucké máslo

Tato tělová másla jsou plné přírodních antioxidantů, které zvláčňují pokožku a hydratují. Jejich síla proniká hluboko do pokožky a pomáhá odstranit strie. Másla se rychle vstřebávají do pokožky a díky vitamínu E, silnému antioxidantu, pomáhají v hojení ran a odstranění jizev. Dopřejte si 2 lžičky kakaového másla a 2 lžičky bambuckého másla a olej s vitamínem E. Směs si uložte a potírejte si jí strie. Tato směs je na strie opravdu účinná.

Použijte vejce

Strií vás zbaví také vejce, které obsahuje až 40 druhů nejrůznějších proteinů a má vysoký obsah kolagenu a vitamínu A, tudíž dobře hojí jizvy a popáleniny. Vaječný bílek aplikujte na strie na dobu minimálně 15 minut a poté smyjte vodou. Vysušte a naneste olej.

Pijte dostatek vody

Abyste se zbavili strií, měli byste dostatečně pít vodu, aby bylo vaše tělo a pokožka hydratovaná a dostatečně pružná.

Jezte zdravě

Žádný lék vám nepomůže tak dobře, pokud nebudete zdravě a vyváženě jíst. Nedostatek živin může problém se striemi jen podpořit. Dopřejte si jídlo s obsahem proteinů. Důležité je pro vás bílé maso, jogurt, ořechy, vejce, ryby, fazole, dýňová semínka, mandle a arašídy.

Hýbejte se

Poslední radou nad zlato je dostatečný pohyb, který pomáhá k prokrvení pokožky a jejímu lepšímu hojení. Kůže se prokrví a dochází k lepší regeneraci. Nezapomínejte ani na horké koupele s obsahem olejů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button