Krása

Jaké metody používají ženy po světě pro krásnou a mladistvou pleť? Inspirujte se!

Každý den se díváme na fotky různých modelek a krásek po celém internetu a potichu obdivujeme jejich božský vzhled. Jako pozorovatelům se nám může zdát, že tato krása je přirozená a bez námahy, opak je ale pravdou. Krása je ve skutečnosti těžká práce, pokud zrovna nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří vyhráli genetickou loterii.

Každá země má své rozdílné tradiční zkrášlující tajemství, která se předávají z generace na generaci. Zde je příklad několika zajímavých zkrášlujících metod z celého světa.

Austrálie

Australané to mají s lupy vyřešené, protože přesně vědí jak na ně. Aby se zbavili nejen lupů, ale i svědivé pokožky hlavy, přidají vždy pár kapek tea tree oleje do svých šamponů. Pokud se vám nechce vynakládat žádná námaha, i u nás je spousta produktů na vlasy, které již tento olej obsahují.

Brazílie

Země barev, velkolepých karnevalů, a především krásných žen. A protože krása nikdy není bez námahy, i zde ženy přišly na jednoduchý trik, jak být ještě krásnější. Tento trik navíc můžete vyzkoušet i vy! Až se příště ocitnete na dovolené u pláže, jednoduše vezměte do ruky trochu mokrého písku a jemně s ním promasírujte problémové partie trpící celulitidou. Tento druh masáže zlepšuje krevní oběh a vyhlazuje vaši pokožku. Dejte tedy sbohem celulitidě a hurá do plavek!

Egypt

Ach, Egypt – země údajně nejkrásnější ženy historie, Kleopatry. Kleopatra byla moudrá žena, která měla jeden zkrášlující trik na každý prst na ruce. Určitě jste již klopýtli o nějakou podobnou metodu, ale mezi její pravděpodobně nejznámější patří koupel v mléce. Traduje se, že právě Kleopatra byla první žena, která objevila magické účinky mléčných koupelí. Abyste si takovou koupel mohli zřídit i vy doma, jednoduše přidejte jeden až dva litry teplého plnotučného mléka a 100 gramů medu do vaší obvyklé koupele. Po pouhých 12 až 20 minutách bude vaše pokožka jemnější a pružnější. Pokud nechce plýtvat mlékem na krásu a raději byste ho použili do kafe, můžete alternativně použít i produkty na péči o pleť s obsahem kyseliny mléčné.

Varování: Dříve než se naložíte do mléčné studnice krásy, ujistěte se, že nejste alergičtí na žádnou její složku. Takové nemilé překvapení si jistě raději necháte utéct.

Kolumbie

Z Kolumbie pochází jedna velice známá herečka Sofía Vergara, která hraje například v populárním sitcomu Taková Moderní Rodinka, a řadí se mezi nejvíc sexy ženy světa. A co tedy dělají Kolumbijky pro svou svůdnou krásu? Odpověď je jednoduchá – používají avokádo! Avokádo je jednou z nejvíce populárních aktivních složek v mnohých zkrášlujících produktech v zemích Latinské Ameriky. Je používání v maskách na obličej, vlasy i tělo.

Abyste docílili lesklých a jemných vlasů, rozmačkejte jedno avokádo a banán. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci olivového oleje a tuto masku aplikujte na vlasy. Nechte působit po dobu třiceti minut a následně pečlivě opláchněte a použijte šampon jako normálně.

Čína

Určitě to není jenom mnou, a i vy jste si všimli, že Číňanky vypadají buďto neuvěřitelně mladě, nebo krásně vyzrále. Neexistuje však žádná mezní fáze. Jak je to možné? Je to tím, že mají vlastní recept proti vráskám. Abyste i vy docílili tohoto mladistvého vzhledu, zkuste začít čistit svou pokožku rýžovou vodou. Namočte rýži ve vodě po dobu alespoň dvaceti minut a poté sceďte. Pravidelně potírejte vaši pleť tímto roztokem a brzy si povšimnete velkého rozdílu.

Japonsko

Všimli jste si někdy, že pleť japonských žen vypadá, jako by byla zhotovená z porcelánu? Není to pouze genetikou. Aby udržely svou pleť zdravou a zářivou, je nezbytné ji ochránit před škodlivým slunečním zářením. Takže pokud jste se někdy divili, slunečníky, které Japonsky nosí při slunečných dnech jsou právě z tohoto důvodu. Není to však jenom sluneční, ale na ochranu jim pomáhají i dlouhé rukávy. Dalším japonským tajemstvím, aby zůstali mladiství a zdraví, je jídlo bohaté na jód.

Kostarika

Tyto krásné ženy používají na stáhnutí pórů a osvěžení přirozené barvy pokožky obyčejnou pomerančovou šťávu. Abyste docílili těchto účinků, smíchejte ji s vodou v poměru jedna ku jedné. Poté si vezměte kosmetický vatový tampon, namočte do roztoku a naneste na pleť. Nechte působit deset minut a poté opláchněte.

Bulharsko

Ingredience, které se hojně používají v bulharských zkrášlujících procedurách, jsou růžový olej a růžové okvětní plátky. Každý den otřete svou pleť růžovou vodou (nebo čajem z růžových lístků), aby zůstala hydratovaná a jemná.

Řecko

Olivový olej je velmi populární v Řecku, a ne jenom pro jídelní účely. Je též používán pro čištění pleti, léčbu popálenin, a může být též aktivní složkou v úžasných ručně vyráběných kondicionérech. Smíchejte hrnek jogurtu s polévkovou lžící olivového oleje. Tuto masku aplikujte na umyté vlasy, a nechte působit po dobu pěti minut. Vaše vlasy budou ihned jemnější a měkčí.

Skandinávské země

Skandinávské ženy si přivlastnily jednoduchý, ale velmi efektivní způsob, jak zabránit pokožce ve stárnutí a vysušování. Otírají si obličej minerální vodou, snaží se vyhnout přímému slunečnímu záření, a udržují zdravé stravovací návyky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button