Krása

Krásná s ricinovým olejem – proč ho používat místo klasického krému

Lisováním semen ricinové rostliny získáváme ricinový olej, který bývá častou součástí běžných výrobků pro péči o pleť. Tento olej je unikátní pro své chemické složení. Obsahuje totiž ve vysoké míře kyselinu ricinolejovou, která má neskutečně léčivé účinky. Jak používat ricinový olej a na jakou pleť se hodí? To se dozvíte v dnešním článku.

Zdravotní výhody ricinového oleje pro krásnou pleť

Je antibakteriální a hojí rány

I když ricinová semena mají potenciál stát se toxickou plodinou, olej z nich lisovaný má prokazatelně silně antibakteriální účinky. Ricinový olej dokáže účinně bojovat proti bakteriím a zároveň podpořit proces hojení. Díky tomu se hodí k léčbě akné a jiného kožního onemocnění.

Zjemňuje a hydratuje suchou pleť

Hlavním důvodem, proč je tento olej přidáván do kosmetických produktů, je právě pro jeho hydratační účinky. Podle jedné studie lze ricinový olej využít k uklidnění podrážděné a suché kůže, na popáleniny, nebo otevřené rány.

Léčí ekzémy a jiné kožní nemoci

Protiplísňové vlastnosti ricinového oleje pomáhají potlačit ekzémové kožní onemocnění. Pro dosažení nejlepších výsledků vytvořte směs dvou olejů, kterou bude tvořit z 80% ricinový olej a z 20% jiný minerální olej. Vzniklý preparát masírujte několikrát denně na postižené oblasti pokožky, či hlavy.

Hydratuje a čistí pokožku

Ricinový olej je často využívání jako masážní olej pro své hydratační účinky. Masáž s tímto olejem udržuje tělo vláčné a navodí dobrý spánek. Olejová masáž se doporučuje jednou týdně pro zdravou a pružnou pokožku.

Ricinový olej si také poradí se všemi látky od parafínu, parfémů po barviva. Čištění pomocí tohoto oleje udržuje pokožku mladistvou bez příznaků akné.

Jak používat ricinový olej

Ricinový olej se dá používat v surovém stavu. K dosažení maximální hydratace však tento olej smíchejte s jiným rostlinným olejem, například olivovým, nebo jojobovým v poměru 1:3 a aplikujte jednou denně na pokožku (ideálně na noc). Pokud toužíte po bezchybné pleti bez akné, umyjte si obličej teplou vodou, a poté vmasírujte do pokožky pár kapek tohoto oleje.

Ricinový olej je jeden z olejů, které mají prokázaná léčivé účinky. Pečujte o svou pleť tím nejlepším způsobem spolu s ricinovým olejem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button