KrásaPrevenceRady a tipy

Amla neboli indický angrešt na super silnou imunitu

Indický angrešt je úžasné ovoce, které je nabité mnoha základními živinami. Rozhodně se nebojme amlu nazvat super-potravinou.

Zahrňte amlu do svého jídelníčku pro posílení imunity v době COVID-19 a nebudete litovat.

Toto ovoce má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, vitamínu E a vitamínu C. Kromě toho je bohatým zdrojem mikroživin, jako je mangan, vitamín A a draslík.

Mimo ochrany před řadou zdravotních komplikací posiluje vaší imunitu.

Posiluje zdraví jater

Vaše játra udržují vaše tělo zdravé tím, že pomáhají v procesu detoxikace. Produkují také žluč, díky níž se tráví tuky a také důležité bílkoviny pro celkové zdraví. Angrešt chrání játra před toxicitou a dokonce i před rakovinou.

Snižuje hladinu cholesterolu

Pravidelná konzumace zabraňuje jeho usazování ve vašich tepnách, čímž je menší šance na riziko ischemické choroby srdeční. Příjem amly zvyšuje hladinu prospěšného HDL cholesterolu a reguluje hodnotu krevního tlaku.

Boj proti rakovině

Amla inhibuje růst rakovinných buněk. Toto ovoce je bohatým zdrojem fytochemikálií a antioxidantů, které snižují riziko rakoviny. Neutralizuje škodlivé volné radikály.

Amla – indický angrešt

Reguluje hladinu cukru v krvi

Amla je plná vlákniny a antioxidantů. Vláknina zpomaluje vstřebávání cukru v krevním řečišti. Pravidelný příjem tohoto ovoce může také snížit riziko hypertenze a dalších komplikací diabetu – jako je poškození ledvin a nervů.

Pomáhá při trávení

Při každodenní konzumaci reguluje pohyb střev a předcházet zácpě. Vláknina zvyšuje frekvenci stolice. Má také určité gastro-protektivní účinky a předchází problémům, jako jsou žaludeční vředy.

Zdraví pokožky a vlasů

Toto úžasné ovoce má také vlastnosti zlepšující krásu. Obsah vitamínu E  je skvělý pro zdraví pokožky a vlasů, stimuluje produkci kolagenu.

Podporuje paměť

Pravidelný příjem tohoto ovoce zlepšuje paměť a snižuje riziko neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba. Rovněž posiluje schopnosti učení a paměť.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button