Prevence

Brahmi stimuluje mysl a odbourá stres

Je to plazivá vytrvalá bylina, která se využívá v ajurvédské a tradiční medicíně po celém světě.

Má celou řadu jedinečných zdravotních účinků. Obsahuje cenné alkaloidy a saponiny, které mají na naše tělo velmi silné účinky.

Můžete ji přidat do salátu nebo ji usušit a používat jako bylinný doplněk.

Zdravotní výhody

Mezi velké přínosy této bylinky patří především zlepšení kognitivních schopností, zmírňování stresu, očista těla těla od toxinů. Pomáhá jako prevence proti rakovině i mentální degeneraci, posiluje imunitní systém či odbourává zánět v těle.

Podpora kognitivních funkcí

Jednou z nejcennějších výhod je schopnost stimulovat mysl, a to zejména paměť a koncentraci. Některé organické sloučeniny obsažené v brahmi stimulují kognitivní dráhy v mozku a podporují poznávací schopnosti.

Působí také jako prevence proti kognitivním poruchám, především Alzheimerově chorobě. Stimuluje totiž tvorbu nervových drah, snižuje oxidační stres v mozku, udržuje mysl bystrou.

Úzkost a stres

Listy rostliny lze žvýkat (pouze 1-2) s cílem zmírnit stres a úzkost. Účinné látky v brahmi ovlivňují hormonální rovnováhu v těle, což má pozitivní dopad na rovnováhu stresových hormonů, díky čemuž dochází k uvolnění.

Antioxidanty

Tyto látky eliminují volné radikály (nebezpečné vedlejší produkty buněčného metabolismu), které mohou způsobovat buněčné mutace na buňky rakovinného typu. Tyto radikály mají vliv na celý náš organismus.

Podporuje zdraví pokožky

Pokud chcete urychlit hojení ran a zároveň kůži dezinfikovat, naneste na postižená místa olej z brahmi. Podporuje lepší hojení a eliminuje drobné jizvy. Kůže zůstane navíc hladká a obohacená o esenciální oleje.

POZOR: Dlouhodobé používání jakýchkoli bylinných doplňků není vhodné a brahmi není výjimkou. Pravidelné používání po dobu delší než 12 týdnů není vhodné.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button