Prevence

Granátové jablko: Zázračné ovoce, které pročistí vaše tepny

Podle nejnovějších výzkumů je granátové jablko velice účinnou prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Zabraňuje kornatění tepen, které vzniká v důsledku ukládání tukových látek. Chraňte se i vy a dopřejte si granátové jablko, dnes je již snadno dostupné každému.

Granátová jablka

Toto červeně zbarvené aromatické ovoce má sladkokyselou chuť a velmi výrazné zdravotní účinky. Granátovníky rostou především ve Středozemí, ale dnes jejich plody běžně seženete i v našich obchodech. Pokud si dopřejete plod granátovníku, najdete v něm až 600 semen, které můžete jíst syrové nebo je použít do teplých pokrmů.

Co granátová jablka obsahují?

Granátové jablko obsahuje přibližně kolem 80 % vody. Z minerálních látek je v nich zastoupen vápník, fosfor, železo, hořčík, velké množství sodíku a draslíku. Významně je zastoupen v granátovém jablku vitamin B1, B2, B3 a C, v menší míře i vitamín A. Obsahuje také 6 esenciálních a 9 neesenciálních aminokyselin.

Věděli jste,…

gggggGranátové jablko výrazně přispívá ke snižování výskytu kardiovaskulárních chorob, jelikož zlepšuje průtok krve ve vašem kardiovaskulárním systému. Látky obsažené v granátovém jablku pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, chrání tedy vaše srdce a cévy. Kromě toho podporuje imunitní systém, zbavuje tělo škodlivin, zpomaluje proces stárnutí buněk, upravuje zažívání a trávení a podporuje správnou funkci ledvin. To všechno vám dopřejí malá červeně lesklá semínka, která tvoří vnitřní část těchto plodů.

 

Jaké granátové jablko vybrat?

V obchodě vybírejte pouze plody nepomačkané, neseschlé či jinak poškozené. Slupka by měla být krásně lesklá a hladká, také na všech místech pevná. Červenou barvu ovoce by neměl v žádném místě hyzdit vybledlý či hnědý odstín.

Jak si jablko připravit?

I když se zdá být granátové jablko vcelku nevyužitelný plod, jeho potenciál jednoduše objevíte. Připravte si doma pomazánku s granátovým jablkem, grilovaný lilek s omáčkou z granátového jablka, kuře na granátových jablkách s ořechy, saláty, tvarohové koláče s granátovým jablkem a k tomu si dopřejte nějaký dobrý nápoj, třeba džus z granátového jablka.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button