PrevencePřírodní léčbaZdraví

3 důvody, proč trávit více času v přírodě?

Žijeme v době, kdy dáváme přednost plochým obrazovkám, připojení wi-fi a jiným dnešním vymoženostem. Je pravdou, že se v přírodě objevuje stále více turistů. Měří trasu a spálené kalorie na chytrých hodinkách a telefonech a mnohdy ve skutečnosti nevnímají krásu okolí. A právě naše země je na přírodní krásy tolik bohatá.

Trávení času venku může zlepšit fyzické a duševní zdraví mnoha způsoby. Nemusíte také trávit hodiny venku, než se tyto výhody projeví.

Zlepší se vaše dýchání

Znečištěné ovzduší může vyvolat alergie, astma a další respirační onemocnění, která už možná znáte. Možná vás však překvapí, že vnitřní koncentrace látek znečišťujících ovzduší jsou často dvakrát až pětkrát vyšší než koncentrace venku.

Ale trávit více času v přírodních zelených plochách může pomoci snížit riziko respiračních problémů.

Obecně najdete nejčerstvější vzduch v místech s vysokou cirkulací vzduchu. Například kempování na otevřené louce vám může poskytnout větší úlevu od znečištění než odpočinek podél řeky obehnané paneláky a továrnami.

Kvalitnější spánek

Vnitřní hodiny vašeho těla se obvykle řídí východem a západem slunce, takže se během dne cítíte energičtí a v noci ospalí. I když umělé osvětlení může napodobovat přirozené světlo, přímé sluneční je až 200krát intenzivnější. Výsledkem je, že sluneční světlo ovlivňuje váš cirkadiánní rytmus více než elektrické světlo.

Vystavení se slunečnímu záření může zlepšit váš spánek:

  • pomáhá, abyste se v noci cítili unavenější
  • zkrácení doby potřebné k usnutí
  • zlepšení kvality vašeho odpočinku

Krásná věc na slunečním světle? Nic to nestojí. Abyste získali denní dávku, stačí vyjít ven.

Jen mějte na paměti, že sluneční světlo musí vstupovat do vašich očí, aby ovlivnilo váš cirkadiánní rytmus. Pokud doufáte, že si zlepšíte spánek , může vám piknik na pláži pomoci více než zdřímnutí ve stinné zalesněné oblasti.

divka-priroda

Snížení příznaků deprese

Sluneční světlo může často pomoci zmírnit příznaky deprese, jako je špatná nálada a únava.

Světelná terapie může pomoci při léčbě jak velké deprese, tak sezónní deprese. Pokud máte sezónní depresi, můžete zaznamenat zlepšenípo pár dnech. Pokud máte velkou depresi, může trvat až 2 až 5 týdnů, než zaznamenáte zlepšení.

Odborníci si stále nejsou zcela jisti, jak sluneční záření ovlivňuje depresi.

Někteří lidé věří, že sluneční světlo má ochranný účinek, protože může pomoci vašemu tělu produkovat vitamín D. Je také možné, že sluneční světlo zlepšuje spánek, což zase snižuje závažnost příznaků deprese.

Pokud deprese vysála vaši energii, stále můžete poměrně snadno získat sluneční světlo. Zkuste vstřebat svou denní dávku při obědě, čtení knihy nebo dobrém, staromódním opalování – jen nezapomeňte na opalovací krém.

Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button