PrevenceRady a tipy

Ananas, skořice a oves: Chutné smoothie, které posílí vaše vazy a šlachy

Díky vazům a šlachám můžeme chodit, skákat, běhat, stát a držet naše tělo ve správné poloze. Šlachy a vazy jsou velice důležitou částí našeho těla, o kterou byste se měli starat stejně, jako třeba o své orgány v našem těle.

Šlachy a vazy

Šlacha připojuje sval ke kosti, jejím hlavním účelem je přenášet sílu stahujícího se svalu a uvést tím kost do pohybu. Šlachy jsou pro náš pohyb absolutně nepostradatelné. Na povrchu je šlacha kryta vazivem. Tato část těla je nejčastěji postižena zánětem. Šlachy a vazy byste měli preventivně posilovat, aby vás ve stáří netrápily nechtěné záněty.

Posilujte své šlachy a vazy

Doporučujeme vám recept na smoothie, které posílí strukturu vašich šlach. Jedná se pouze o několik efektivních složek. Základem smoothie je ananas, skořice a ovesné vločky. Tento recept vám navíc dodá spoustu vitamínu C, křemíku a hořčíku. Všechny tyto látky mají silnou schopnost snižovat bolest a rovněž mají protizánětlivé účinky, které vás chrání před zánětem šlach.

Budete potřebovat:

  • 250 ml vody
  • 2 šálky ananasu
  • 1 šálek ovesných vloček
  • 7 g skořice
  • 40 g drcených mandlí
  • 40 g medu
  • 1 šálek čerstvé pomerančové šťávy

pineapple-642723_960_720

Postup:

Nejdříve povařte ve vodě ovesné vločky a poté vmíchejte 2 šálky čerstvé pomerančové šťávy. Dále si připravte mixér a vhoďte do něj ananas, med, mandle a skořici. Vše rozmixujte. K vzniklé směsi přidejte do mixéru směs s vločkami a vše znovu umixujte, až vznikne jemná směs. Dejte si tento koktejl každé ráno. Pít ho můžete vlažný nebo studený s kostkami ledu. K snídani vám dopřeje dostatek energie, jelikož obsahuje ovesné vločky, mandle, med a skořici. Navíc vám tento nápoj pomůže účinně zhubnout.

Smoothie každý den

Díky tomuto smoothie budete mít každodenně dostatek energie, zdraví a navíc vám pomůže regulovat vaší hmotnost. Kromě toho vám všechny složky smoothie zvyšují imunitu. Ovesné vločky vás zasytí, ananas a pomeranč dodá dostatek vlákniny a skořice nastartuje váš organismus. Dopřejte si smoothie jako zdravou formu snídaně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button