Přírodní léčbaZdraví

Pupalkový olej: Zázračný olej pro ženy, který podpoří zdraví pokožky, vlasů a vyrovnává hormonální hladinu

Pupalkový olej je olejem, který je ideálním doplňkem stravy především pro ženy. Efektivně účinkuje na ženské potíže, ať už se jedná o cysty, premenstruační syndrom, bolestivou menstruaci či menopauzu. Pupalkový olej nejen nepříjemné syndromy zmírňuje, ale má vliv i na ženskou krásu. Je totiž olejem příznivým pro pokožku a pomáhá léčit kožní neduhy. Objevte i vy sílu, která se skrývá v pupalkovém oleji.

Olej plný zdraví

Pupalkový olej je lisovaný za studena a získává se ze semen pupalky dvouleté. Rostlinky, která vyrůstá do výšky až dvou metrů a poznáte ji podle žlutých květů, které příjemně voní. Pupalkový olej obsahuje ze 72 % kyselinu linolovou a z 9 % kyselinu gama linolenovou. Pupalkový olej je tak jedním z nejbohatších zdrojů nenasycených esenciálních mastných kyselin (i vitaminu F). Je však dobrým zdrojem také vápníku, hořčíku a vitamínů ze skupiny B.

Zázrak pro kůži

S pravidelným užíváním pupalkového oleje můžete zlepšit zdraví vaší pokožky. Pupalka podporuje mladiství vzhled a léčí kožní problémy, ať už se jedná o ekzémy, akné či dermatitidu. Díky pupalkovému oleji bude vaše pleť jemná, udržovaná a zdraví. Příčinou pozitivních změn na vaší pokožce je obsah kyseliny gama-linolenové v pupalkovém oleji. Esenciální kyseliny pečují o zdraví pokožky a jejich nedostatek sebou nese i nepříznivé změny a kožní problémy. Pupalkový oleje také zmírňuje svědění pokožky. Co když jsou však kožní změny způsobeny hormonální nerovnováhou? I v tom pupalkový olej pomůže.

Hormonální rovnováha

Za akné mnohdy nestojí ani tak nevhodná péče či špatně zvolený krém, ale hormonální nerovnováha. Jelikož kyselina gama-linolenová obsažená v pupalkovém oleji pomáhá udržovat hladinu cholesterolu, ale také krevní tlak v normě, má též vliv na hormonální zdraví. Tím se účinky pupalkového oleje vážou i k prožívání menstruace. Zmírňuje bolestivost a nepříjemné symptomy, které ji doprovází. Vhodné je pupalku užívat i v období přechodu. Podporuje též zdraví kostí a kloubů a podporuje metabolismus. Díky tomu je pupalku vhodné užívat i při hubnutí.

Jak pupalkový olej používat?

Pupalkový olej můžete používat vnitřně či zvnějšku. Pupalkový olej lze přidávat do salátů, různých zálivek či na dochucení pokrmů. Ideální je však konzumovat pupalku v podobě tobolek. V takovém případě máte přehled o tom, zda jste pupalkového oleje zkonzumovali dostatek. Tímto způsobem pupalka pečuje o celý váš organismus a může ovlivnit řadu procesů. Zvnějšku se pupalkový olej používá přímo na pleť, v podobě zábalu na vlasy, k masážím či jej můžete přidat do své tělové kosmetiky.

Shrnutí účinků pupalkového oleje

 • posila imunitního systému
 • podporuje hormonální rovnováhu
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • upravuje krevní tlak
 • pozitivní vliv na psychickou vyrovnanost
 • poradí si s příznaky PMS
 • má pozitivní vliv na zdraví kloubů a kostí
 • zmírňuje ototky
 • léčí ekzémy, akné a psoriázu
 • zbaví vás tmavých kruhů pod očima, vrásek a suché pokožky
 • pomůže při roztroušené skleróze
 • má pozitivní vliv na kognitivní funkce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button