TOP 10Zdraví

8 nejméně kalorických alkoholických nápojů

Je více než pochopitelné chtít se na konci dlouhého dne uklidnit dobrým drinkem. I když to není žádná ostuda, je snadné zapomenout na tekuté kalorie, které popíjíte.

Kalorie je jednotka energie, která pochází z jídla a nápojů. Pokud sledujete kalorie ve vaší stravě, možná budete chtít zvážit nízkokalorické alkoholické nápoje.

Alkohol s nejnižším obsahem kalorií je vodka, která má pouze 100 kalorií v 50milimetrovém panáku. Dalšími alkoholy mezi těmi s nejnižšími kaloriemi jsou whisky, gin a tequila, které mají všechny asi 110 kalorií na jednu dávku.

Alkohol je v podstatě prázdná kalorie. Kalorie z alkoholu se mohou rychle sčítat. A protože alkohol neposkytuje živiny ani vás nezasytí, tyto kalorie jsou obvykle navíc k tomu, co již jíte a pijete. Pití také může způsobit, že se budete cítit méně inhibováni, takže je pravděpodobnější, že se budete přejídat.

Gin s tonikem

Gin s tonikem je klasická kombinace, která však dokáže zabalit spoustu kalorií. Proč? Tonicová voda se obecně vyrábí z kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy, stejného sladidla, které se nachází v cole.

Použijte sodovku. Přidání sodovky do koktejlu je vždy skvělá volba, protože poskytuje nula kalorií a nula gramů cukru. Gin and soda vám umožní získat stejný bublinkový pocit a chuť ginu bez všech přidaných kalorií.

Červené víno

Ano, malé množství alkoholu, včetně červeného vína, může být součástí nízkokalorického životního stylu. Ale sabotujete se větším množstvím? Je příliš snadné a běžné dát si více skleniček.

Ale držet se správné velikosti porce – 2 deci – a dát si jen jednu sklenku vína na posezení pomůže udržet kalorie na nízké úrovni. Je to dobrá volba, pokud jde o kalorie.

Vyberte si sušší odrůdy jako sangiovese, cabernet sauvignon a pinot noir. Ty mívají nižší obsah cukru a kalorií.

Martini

Stejně jako na víně zde záleží na množství. Klasická vodka nebo gin martini mají kolem 120 kalorií – to je však v případě, že obsahuje pouze jeden panák alkoholu a trochu vermutu.

Usrkávání takového silného koktejlu pravděpodobně znamená, že ho budete pít pomaleji než sladší nápoj vyrobený z džusu nebo sirupu. Pokud chcete do směsi trochu příchuti, přidejte citron, aby naplnila citrusovou chuť, nebo zakápněte váš nápoj kapkou olivové šťávy – přidává to jen asi pět kalorií.

Bílé víno

Vychlazené bílé víno může být osvěžující, ale druh, který popíjíte, vybírejte opatrně. Suchá bílá vína, jako je sauvignon blanc nebo pinot grigio, mívají nižší obsah cukru, což znamená méně kalorií. Sladší odrůdy jako Ryzlink nebo Pálava by mohly mít více kalorií.

A opět záleží na množství.

cervene a bile vino-hrozny

Světlé pivo

Pivo je často považováno za ultimátní přenašeč nadýmání, ale nemusí být tak špatné. Piva obsahují několik vitamínů B. Pivo také obsahuje více vápníku, hořčíku a selenu, což je klíčový antioxidant, než víno.

Vodka se sodou

Vodka se sodou může být vaší nejzdravější volbou, pokud máte náladu na tvrdý alkohol. Když zkombinujete panáka vodky se sodou, vynecháte přebytečné kalorie – a ošklivou kocovinu.

Sodová voda je bez kalorií, protože je to jen bublinková voda. Je to také dobrý doplněk na koktejly, protože hydratuje a neobsahuje žádné přidané cukry ani umělá sladidla.

Šampaňské

Pravidla pro výběr méně kalorického šampaňského jsou stejná jako pro víno.

Při výběru šampaňského vězte, že „suché“ znamená méně cukru a kalorií. Na etiketě můžete hledat i „brut“, což je francouzsky neslazené nebo suché.

Mojito

Mojito kombinuje natrhané lístky máty, rum, sodovou vodu a cukr.

Můžete také snížit množství cukru, které používáte, nebo výměnit sladidla za běžný cukr, a tím snížit kalorie.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button