Léčba Prevence

Potraviny, které snižují krevní tlak

Profilový obrázek
Napsáno od Renata Bachtíková

Vysoký krevní tlak je jednou z hlavních příčin onemocnění srdce a chcete – li tomu zabránit, musíte jíst zdravě.

Pomeranče

Výzkumy ukazují, že u lidí, kteří mají větší příjem vitamínu C, je menší riziko vysokého krevního tlaku a tudíž i srdečních chorob. Kromě pomerančů se velké množství tohoto vitamínu vyskytuje také v dalších citrusových plodech, červené paprice, jahodách, brokolici či kiwi.

Nízkotučné nebo odtučnělé mléko

Mléko a mléčné výrobky obsahují „trio“ živin, které pomáhají snižovat krevní tlak – vápník, draslík a hořčík. Samozřejmě je nutné volit výrobky, které obsahují nejmenší procento mléčného tuku.

Banány

Pokud máte problémy s vysokým krevním tlakem, banány jsou velmi bohatým zdrojem draslíku a také vlákniny. Strava bohatá na draslík pomáhá snižovat krevní tlak.

Bylinky

Jestliže trpíte vysokým krevním tlakem, pak jistě víte, že musíte omezit množství soli ve stravě. Jídlo však může být chutné, pokud budete používat čerstvé bylinky. Nemáte – li možnost používat čerstvé, můžete je nahradit sušenými.

Hořká čokoláda

Kromě zlepšení nálady, vás může ochránit před vysokým tlakem. Samozřejmě to musí být čokoláda s nejvyšším procentem kakaa a ne ve velkém množství.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Renata Bachtíková

Zanechte komentář