PrevenceZdraví

Potraviny, které snižují krevní tlak

Vysoký krevní tlak je jednou z hlavních příčin onemocnění srdce a chcete – li tomu zabránit, musíte jíst zdravě.

Pomeranče

Výzkumy ukazují, že u lidí, kteří mají větší příjem vitamínu C, je menší riziko vysokého krevního tlaku a tudíž i srdečních chorob. Kromě pomerančů se velké množství tohoto vitamínu vyskytuje také v dalších citrusových plodech, červené paprice, jahodách, brokolici či kiwi.

Nízkotučné nebo odtučnělé mléko

Mléko a mléčné výrobky obsahují „trio“ živin, které pomáhají snižovat krevní tlak – vápník, draslík a hořčík. Samozřejmě je nutné volit výrobky, které obsahují nejmenší procento mléčného tuku.

Banány

Pokud máte problémy s vysokým krevním tlakem, banány jsou velmi bohatým zdrojem draslíku a také vlákniny. Strava bohatá na draslík pomáhá snižovat krevní tlak.

Bylinky

Jestliže trpíte vysokým krevním tlakem, pak jistě víte, že musíte omezit množství soli ve stravě. Jídlo však může být chutné, pokud budete používat čerstvé bylinky. Nemáte – li možnost používat čerstvé, můžete je nahradit sušenými.

Hořká čokoláda

Kromě zlepšení nálady, vás může ochránit před vysokým tlakem. Samozřejmě to musí být čokoláda s nejvyšším procentem kakaa a ne ve velkém množství.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

omentářů

  1. Kdysi jsem se dočetl,že kvalitní čokoláda snižuje krevní tlak,kupoval jsem si 92% ve zdrav.výživě,tlak se zvýšil,když jsem se o té čokoládě zmínil okolí,podivili se kde jsem k tomu nesmyslu přišel,no a teď to ve vašem příspěvku čtu znovu,zajímalo by mě vysvětlení.

    1. vysvětlení nevím,ale já právě čokoládu s vysokým procentem jím na zvýšení tlaku,který mívám hodně nízký,trochu to vždycky pomůže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button