JídloMinerályPrevence

Jogurt nejen jako zdroj vápníku

Někteří si berou jogurt jako rychlé občerstvení – je to pohodlné, rychlé a chutné občerstvení, které se nabízí v nepřeberném množství druhů i příchutí. Můžete jej obohatit o ovesené vločky, semínka, ořechy či ovoce.

Věděli jste však, že…

Pomáhá snižovat krevní tlak

Většina z nás konzumuje velké množství soli, což může vést k vysokém krevnímu tlaku a onemocnění srdce. Draslík, obsažený v jogurtu, pomáhá vyplavovat sůl z těla.

Zdroj bílkovin

Obsah se však liší, chcete -li jogurty s vyšším obsahem bílkovin, kontrolujete jejich složení.

Ideální svačina po cvičení

Díky obsahu bílkovin a sacharidů pomůže doplnit energii, vydanou během cvičení.

Pomoc při trávení

Jogurty obsahují probiotickou kulturu (musí být uvedená na štítku) s bakteriemi, které napomáhájí správnému trávení a funkci střev.

Zdroj vápníku

Vápník je potřeba především pro správný růst a vývoj kostí, zubů a nehtů. Obsahuje jej prakticky každá buňka v těle. Kromě toho hraje důležitou roli při stavbě svalů a činnosti nervové soustavy.

Zdroj minerálů a vitamínů

Kromě vápníku obsahuje riboflavin, thiamin, magnesium, draslík, fosfor, kyselinu pantotenovou, železo, selen, zinek, vitamín B12 (podporuje červené krvinky a udržuje v dobrém stavu nervovou soustavu).

Pomáhá při hubnutí

Jogurt s nízkým obsahem tuku může být skvělou náhradou za sladká jídla. Navíc vás zasytí.

Pomoc v boji proti osteoporóze

Osteoporóza je onemocnění kostí, jež zvyšuje riziko zlomení. Jogurt obsahuje kombinaci vápníku a vitamínu D, které pomáhají v boji proti těmto problémům. Vápník posílí kosti a vitamín D pomáhá v absorbci vápníku.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button