Prevence

Nejen dietou se dá zhubnout

Většina lidí ví, že hubnutí není něco, co se stane přes noc. Je potřeba velká vytrvalost, znalosti a trpělivost k dosažení kýženého cíle. Ne každý však ví, že i malé každodenní návyky mohou při hubnutí pomoci. Nemusíte svůj život měnit od základů, postačí jen drobné krůčky.

Pijte vodu před každým jídlem

Voda hraje při hubnutí zásadní roli. Je to jeden z nejjednodušších, ale prozatím však velice přehlížených aspektů. Pokud je vaše tělo dehydrované, zpomalují se metabolické procesy. Pokud vypijete sklenici před každým jídlem, jednak dodáte tělu potřebné tekutiny, ale také potlačíte chuť k jídlu.

Zmenšete svůj talíř

Některé studie odkazují na velikost nádobí při hubnutí. Sklenka vody může být velká, zatímco talíř, na nějž dáváte jednotlivé porce by měl být spíše menší. Menší talíř vám pomůže udržet sílu vůle pod kontrolou.

Najděte zdravé alternativy

Nemusíte hladovět, abyste ztratili nějaké to kilo. Postačí nezdravé potraviny nahradit zdravou alternativou. Místo cukru využijte některá přírodní sladidla, bílé pečivo nahraďte celozrnným, místo smetany do kávy dejte nízkotučné mléko. Do jídelníčku zařaďte ovesné vločky v různých formách. Bramborové lupínky lze nahradit různými druhy ořechů v přírodní formě.

Zjistěte, proč jíte

Než vyrazíte do kuchyně, popřemýšlejte o tom, proč jíte. Mnozí lidé nejedí jen z hladu. Žene je k tomu nuda, atraktivnost potravin, marketing či emocionální stres. To vše jsou důvody, které nám předkládá mozek. Pokud nejste opravdu hladoví, zkuste jej zaměstnat jinou činností než myšlenkami na jídlo.

Začátek dne s proteiny

Vejce, ořechy, maso nebo mléko; to vše obsahuje proteiny, kterými bychom měli začínat každý den. Po nočním spánku vaše tělo postrádá „svalové palivo“. Správné množství bílkovin tělu poskytne dostatek energie a dá mu pocit sytosti po delší dobu. Také vám to pomůže k budování svalové hmoty a nebude se ukládat přebytečný tuk.

Zelenina v jídelníčku

Zelenina je skvělý způsob, jak naplnit váš žaludek. Navíc poskytne velké množství vitamínů, minerálů a vlákniny. Konzumací více různých druhů barevné zeleniny dodáte tělu také potřebné antioxidanty.

Snižte spotřebu cukru

Cukr je skrytá hrozba při redukci váhy. Sotva si všímáme jeho obsahu ve slazených nápojích či rychlém občerstvení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button