Prevence

Esenciální olej geranium pomůže s nervozitou, PMS i zánětem močových cest

Svým názvem vám esenciální olej geranium pravděpodobně moc nepřipomene, ale latinský název Pelargonium graveolens už vám pravděpodobně řekne víc. Pravdou však je, že jen málokterá pelargonie, kterou máte například na balkoně, stojí za původem vonného esenciálního oleje. Pelargonie, které známe z obchodů jsou kultivovány kvůli kráse jejích květů. Za esenciálním olejem však stojí původní varianta, kterou poznáte především díky specifické vůni listů. 

Olej, který vás okouzlí svou vůní

Esenciální olej geranium voní velmi svěže, květinově a nasládle. Podle vůně ji můžete zaměnit s růžovým olejem, jelikož je jejich chemické složení velmi podobné. Někdy se také gerániový olej používá k ředění kvalitnějšího a dražšího růžového oleje. Proto si vždy při koupi esenciálních olejů pečlivě čtěte složení a dbejte při nákupu především na kvalitu, která splní to, že od oleje dostanete jen ty účinky, které očekáváte.

Pomůže při PMS

Esenciální olej z geránie bude celkově příznivým především pro ženy, jelikož je ho vhodný užívat při hormonálních výkyvech a tedy i jako tlumiče příznaků premenstruačního syndromu. Olej harmonizuje hormonální systém a tedy pomáhá ke zmírnění nepříjemných příznaků, které menstruaci provázejí, jako jsou bolesti hlavy, křeče, silné krvácení či výkyvy nálad. Používat jej můžete vnitřně či zevně s pomocí aromalampy či vmasírování na pulzní body.

Na stres a nervozitu

Tento esenciální olej pomůže i při pocitech nervozity a ve vypjatých situacích. Gerániový olej je totiž jedním z nejúčinnějších na uvolněné nervového napětí. Pomůže při stresu, úzkosti, depresi či strachu. Stačí pár kapek oleje a dochází k celkovému uvolnění nervového systému. Pomůže ve chvílích stresu například před zkouškou či důležitým pohovorem.

Na infekci močových cest

Jelikož má geraniový olej diuretické a antiseptické vlastnosti, je skvělým pomocníkem, který potlačuje záněty močového ústrojí, i ty, které se často opakují. Jelikož bakterie v močovém měchýři si dokáží vytvořit rezistenci na antibiotika, nezvládají to v případě esenciálních olejů. Proto vám může velmi pomoci tento esenciální olej.

Aby byla vaše pleť krásnější

Gerániový esenciální olej pomůže mdlé i mastné pleti, jelikož podporuje krevní oběh v pokožce a také lymfatický systém. Zajišťuje tak pleti lepší výživu, prokrvení a tím i odvod odpadních látek z pleti.

Letní pomoc v podobě repelentu

Tento druh repelentu je oblíbený i pro své repelentní účinky. Má totiž schopnost účinně odpuzovat hmyz. Proto je geranium tak oblíbenou balkonovou květinou a vy její olej můžete používat i na svou pokožku a před nepříjemným hmyzem se tak účinně chránit.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button