JídloPrevenceZdraví

Ženšen – poznejte jeho druhy a zdravotní výhody

Ženšen je velmi silnou bylinou, která dokáže velmi pozitivně ovlivnit stav vašeho zdraví. Ovšem ženšenů máme několik druhů, konkrétně tři. Každý z nich má trochu jiné vlastnosti a je proto vhodný pro jiný typ problému. Seznamte se proto se ženšenem ve třech podobách.

Americký ženšen

Americký ženšen je jeden z nejpopulárnějších přírodních léku ve Spojených státech. Jeho domovinu hledejme v Severní Americe, kde ji domorodí Indiání běžně požívali pro jeho silné léčivé účinky.

Ženšen je doslova nabytý látkami zvané ginsenosidy. Tyto látky výrazně zlepšují verbální a pracovní paměť. Bylo také dokázáno, že tyto látky dokážou působit jako prevence proti duševním chorobám, jako je například Alzheimerova choroba.

Tyto látky mají také velmi uklidňující účinek. Proto je tato bylina vhodnou pro potlačení stresu a k léčbě žaludku. Běžně se tak používá k zastavení zvracení, nebo odstranění nespavosti.

Tento ženšen je také nejlepším druhem pro léčbu rakoviny. Jeho látky totiž působí jako ochrana buněk před oxidačním stresem. Nebezpečné volné radikály, které jsou spouštěčem rakoviny, tak nemají šanci.

Posledním bodem, se kterým si americký ženšen dokáže poradit, je vysoký krevní tlak.

Asijský ženšen

Asijský ženšen je znám také pod názvy červený, nebo korejský ženšen. V tradiční čínské medicíně je tato byliny používání již po tisíce let. Nicméně oproti americkému bratru, je asijský ženšen větší stimulant. Zvyšuje fyzickou odolnost, podporuje správnou koncentraci a přirozenou energii. Asijský ženšen je spojován s vyšší výkonností organismu a lepší celkovou kvalitou života.

Asijský ženšen se také hodí v případě, že toužíte po silnější imunitě. Látky v něm obsažené totiž zvyšují počet imunitní buněk a tělo se tak snáze vypořádá s nemocemi, jako je například chřipka.

Podobně jako americký ženšen podporuje duševní zdraví a je skvělou prevencí proti řadě psychických onemocnění.

Sibiřský ženšen

Posledním typem je ženšen sibiřský. Ten stejně jako asijský podporuje silný imunitní systém. Ovšem sibiřský působí mnohem silněji. Dokáže pomoci ne jen se samotnou prevencí, ale léčit i chřipku a nachlazení.

Sibiřský ženšen zlepšuje výkonnost organismu a potlačuje únavu během dne. Má protinádorové vlastnosti. Je totiž obdařen schopností zastavit množení nádorových buněk. V kombinaci s jeho imunitními přínosy je sibiřský ženšen skvělým pomocníkem při léčbě rakoviny.

Nyní už znáte tři nejzákladnější typy ženšenu. Můžete si proto vybrat, který bude nejlépe uspokojovat vaše potřeby. Kořen se dá sehnat v sušené formě, v pilulkách, jako čaj, tinktura, nebo prášek. Pokud bude přípravek složen opravdu jen ze ženšenu, vhodné jsou všechny typy užívání. A který ženšen bude ten váš?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button