PrevenceRady a tipyZdraví

Probouzíte se každé ráno vyčerpaní? Zde je 8 důvodů, proč se to děje

Jsou dny, kdy se neprobudíte odpočatí, a to ani po 7 až 8 hodinového spánkového plánu. Cítíte se těžkopádní nebo se cítíte příliš unavení, abyste se dokonce dostali z postele. Ale přemýšleli jste někdy o tom, proč se to děje? Proč se hned ráno cítíte vyčerpaní? Je to kvůli stresu, stravě nebo je něco jiného, co brání vašemu zdraví?

Modré světlo

Je to umělé osvětlení, které má tendenci vyzařovat modré světlo, které pak potlačuje sekreci melatoninu, hormonu, který pomáhá regulovat cirkadiánní rytmus vašeho těla. To vám ztěžuje zdravý spánek v noci, takže se ráno budíte unavení.

Špatná matrace

Používáte dobrou matraci? Pokud ne, děláte spánku kompromisy a to může způsobovat špatný odpočinek. Špatná matrace může vést ke ztuhlosti a bolestivosti částí těla.

Onemocnění štítné žlázy

Máte nějaké problémy se štítnou žlázou? Pokud ano, může to být důvodem ranní únavy. Člověk může být náladový, může přibrat na váze nebo svalech a trpět bolestmi kloubů. Štítná žláza má tendenci produkovat příliš málo nebo příliš mnoho hormonu štítné žlázy; rozhodí metabolismus vašeho těla, což může ovlivnit spánek a způsobit únavu ráno, když se probudíte.

Deprese

Lidé s depresí mohou mít potíže usnout a spát během noci. Mohou také mít nadměrnou denní ospalost. Ti, kteří jsou v depresi, ztrácejí veškerý zájem o všechny každodenní činnosti, včetně spánku.

Anémie

Nedostatečnou hladinou železa v krvi můžete způsobit, že se budete cítit unavení, když spíte a probudíte se ráno.

Musíte se ujistit, že užíváte stravu bohatou na železo a pokud je to možné, můžete také užívat doplňky železa, ale pouze po konzultaci s lékařem.

nespavost-zena

Sedavý životní styl

Vedete sedavý životní styl? Pak to všechno děláte špatně! Sedět po dlouhou dobu a nepohybovat se může vést k nedostatku spánku a po probuzení se budete cítit unavení.

Dehydratace

Dehydratace má tendenci snižovat přítomnost aminokyselin v těle, a pak produkují melatonin. Bez dostatečného množství melatoninu se člověku nepodaří dobře spát a během dne se může cítit unavený.

Alkohol

Jste obvyklý piják? Pokud jste odpověděli kladně, měli byste tento svůj zvyk omezit. Je to proto, že alkohol může narušit spánek. To může způsobit, že člověk stráví více času v hlubokém spánku a méně času než obvykle v důležité fázi spánku Rapid Eye Movement (REM), což je důležitá regenerační fáze, kterou naše tělo vyžaduje. Pití tak přispívá k únavě.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button