JídloKrásaPrevence

Nevšední recepty z ryb: můžete jimi ozvláštnit i štědrovečerní stůl

Někdo nemá rád kapra ani slavnostně připraveného, tak se dnes podíváme na méně tradiční ryby. Losos se stává novodobou záležitostí a plno rodin mu dává přednost před kaprem a dalšími sladkovodními rybami. Otázkou je, jak jej připravit?

Zde jsou nápady, jak lososa servírovat:

Losos je sám o sobě komponentem, který na talíři vypadá dobře. Jeho jasná oranžová barva připomínající mandarinky je jedinečná. Připravte si slavnostní jídlo, které je jedinečné.

Lososová pomazánka je také způsob, jak si lososa vychutnat. Skvělou volbou je i fermentovaný losos naložený v soli či javorovém sirupu. Po vytažení z marinády je lesklý a luxusní.

Mimo restovaného a marinovaného lososa, si rozhodně pochutnáte na jeho uzené podobě. Když ho smícháte se sýrem a bylinkami a jemně pomelete, máte zase další pokrm, jenž obohatí vaší slavnostní tabuli.

Čerstvý losos je zásobárnou živin

Obsahuje nasycené tuky (omega 3 mastné kyseliny) a jsou výbornou zásobárnou bílkovin. Je nabitý vitamínem B12, draslíkem, železem a vitamínem D.

Losos snižuje riziko:

  • kardiovaskulárního onemocnění (včetně srdečního infarktu a mrtvice )
  • rakoviny
  • demence
  • Alzheimerovy choroby
  • revmatoidní artritidy

Pro milovníky ryb se nabízí i další varianty

Co třeba krabí dip? Verzí je mnoho, ale zkuste např. kopr, zakysanou smetanu a rozmixované krabí tyčinky! Stačí zakápnout citronovou šťávou a parádní pokrm je na světě.

Podávat můžete na rozkrájené domácí vece nebo bagetce, když si troufnete! Pomazánka je skvělá vychlazená z lednice.

Slané pečivo a krab? Proč ne, dnes se dá s recepty skutečně čarovat! Stačí nakrájet rohlíky do požadovaného tvaru, naplnit krabím masem a doplnit černými olivami.

krab

Přejeme vám dobrou chuť a pokud nevíte, jako přílohu zvolit k rybě, naše zajímavé bramborové saláty to jistí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button