Prevence

Jaké benefity má cantaloupe, cukrový meloun

Meloun je skvělá snídaňová zelenina. Může být i součástí celé řady ovocných salátů, které skvěle doplní svou šťavnatou chutí.

Obsahuje celou řadu vitamínů, draslík, vlákninu a kyselinu listovou.

Zdravotní přínosy

Podporuje imunitní systém, zdraví kůže a očí, snižuje stres, pomáhá regulovat diabetes, může fungovat jako prevence proti artritidě.

Prevence rakoviny

Meloun je bohatým zdrojem prospěšných živin, včetně beta karotenu (patří mezi karotenoidy), který působí jako silný antioxidant, jenž snižuje riziko výskytu nádorového bujení. Odstraňuje volné radikály, které vznikají jako vedlejší produkty při buněčném metabolismu a mohou způsobovat některé druhy rakoviny.

Podpora imunitního systému

Obsahují nejen beta karoten a fytochemikálie, které imunitní systém podporují, ale i zdravou vlákninu a vitamín C, který, kromě jiného, stimuluje produkci bílých krvinek, jež pomáhají v boji proti nebezpečným virům, bakteriím a dalším toxickým látkám v našem organismu.

Stres a úzkost

Draslík obsažený v melounech uvolňuje cévy a snižuje krevní tlak. Také zvyšuje tok krve, a tím pádem i kyslíku do mozku, což vyvolává uklidňující pocit.

Artritida

Fytochemikálie mají protizánětlivé vlastnosti, pomáhají v boji proti oxidačnímu stresu a snižují zánět v kloubech. Chronický zánět může vést ke vzniku artritidy.

Trávení

Melouny mají vysoký obsah vlákniny, která je důležitým faktorem pro správnou funkci střev a celé trávicí soustavy. Správná činnost střev snižuje riziko vzniku rakoviny v trávicím traktu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button