KrásaPrevence

Přínosy mandlového oleje pro naši pleť

Mandlový olej je bohatý na vitamín E, mastné kyseliny, proteiny, draslík a zinek. Je dodáván ve dvou variatách – sladké a hořké.

Hořký olej se získává z hořkých mandlí, které obsahují glykosid amygdalin, který může způsobovat otravu, proto se tomuto oleji raději vyhýbejte.

Sladký mandlový olej se vyrábí z mandlí jedlých. Ten se používá v kosmetice.

Pro hladkou a dokonalou pleť

Obsahuje vitamín E, který je velmi silným antioxidantem. Pravidelné používání v péči o pleť může pokožku ochránit před oxidačním stresem, zachová ji jemnou a vláčnou. Pro lepší vstřebávání jej lze zahřát na tělesnou teplotu, můžeme jej též kombinovat s několika kampkami oleje levandulového.

Pro hloubkové čištění pleti

Mandlový olej snadno proniká do pokožky a dokáže vytlačit nečistoty nahromaděné v kožních pórech a vlasových folikulách, díky tomu zabraňuje tvorbě černých teček a akné. Také je vhodný pro odstraňování make – upu. Můžeme jej použít na výrobu peelingu spolu s jemným cukrem.

Odstraňuje tmavé kruhy a váčky pod očima

Aplikujte jej před spaním. Znatelný rozdíl uvidíte asi po dvou týdnech.

Ulevuje při ekzému

Tento problém je způsoben reakcí organismu proti vnějším i vnitřním spouštěčům. Pokožka svědí a loupe se. To nejmenší, co můžeme udělat, je udržet ji jemnou a hydratovanou, s čímž může mandlový olej pomoci.

Léčba kožní vyrážky

Tento problém se velice často vyskytuje u malých dětí při nošení plenek. U dospělých se může kůže zanítit díky odírání o tvrdé materiály. Mohl by pomoci mandlový olej, neboť je bohatý na zinek. Stačí nanést slabou vrstvičku oleje na postižené místo a nechat vstřebat do kůže.

Proti vráskám a dalším známkám stárnutí

Hladká a pružná pokožka je znakem mládí, ale bílkoviny zvané kolagem postupem času pružnost pomalu ztrácejí. To je nevyhnutelný proces stárnutí. Předčasné stárnutí však může být důsledkem nadměrného slunění, kouření či dehydratace. Také oxidační stres je jedním z hlavních důvodů pro zhoršení kolagenové vrstvy. Mandlový olej obsahuje vitamín E, který je jedním ze silných antioxidantů a může pomoci „opravit“ drobné škody způsobené na kolagenové vrstvě. Díky bílkovinám poskytuje aminokyseliny potřebné pro tvorbu kolagenu.

Proti vypadávání vlasů

Znečištěné životní prostředí, nutriční nedostatky, hormonální nerovnováha, stres, nedostatek vitamínů a minerálů, to vše má podíl na kvalitě a vypadávání našich vlasů. Mandlový olej použijte na pokožku hlavy – každý večer aplikujte na pokožku hlavy a nechte vstřebat, ideálně přes noc. Další možnosti jsou používat mandle – například do smoothie či salátu.

Pro zdravé nehty

Pravidelně vtírejte mandlový olej do pokožky v okolí nehtů.

Pro zdravé srdce

Mandlový olej je bohatý na mononenasycené mastné kyseliny, které jsou dobré pro správnou činnost srdce. Používejte mandlový olej do salátových zálivek, napomůžete tak ke snížení krevního tlaku.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button