PrevenceRady a tipy

VIDEO: Návod na jedinečný lék na kašel – domácí zázvorové bonbony

Dnes vám přinášíme video s rychlým a především účinným lékem na kašel, který si každý z vás může připravit doma. Ingredience najde každý z vás ve své spíži. Vyhněte se chemikáliím a pracujte s přírodními igrediencemi, které si zachovávají všechny aktivní léčivé látky.

Ingredience:

  • 1 šálek cukru
  • ½ šálku vody
  • lžíce citronové šťávy
  • lžíce medu
  • ½ lžičky zázvoru (čerstvého či v prášku)
  • ¼ lžičky drceného hřebíčku

Příprava:

Nejdříve si připravte menší hrnec. Dejte na plotnu a přidejte 1 šálek cukru a ½ šálku vody. Přidejte také lžíci citronové šťávy, klidně malinko více a lžíci medu. Vsypte zázvor a hřebíček. Hřebíček můžete rozdrtit v hmoždíři, bude krásně vonět a jeho účinky budou silnější. Přiveďte k varu a nechte 15-20 minut povařit. Mezitím si připravte plech, na který umístíte pečící papír. Směs v hrnci musí ztmavnou, následně ji stáhněte z plamene a nechte chvíli vychladnout. Vzniknout by vám měl tmavý krásně vonící sirup, který budete nyní nanášet na pečicí papír. Tvar záleží na vás, ale doporučujeme nepravidelné kaňky. Ztuhlý sirup po vychladnutí vytvoří kulaté bonbony. Zasypte je moučkovým cukrem a stáhněte ztuhlé bonbony z pečícího papíru. Bonbony můžete skladovat v plechové krabičce a vychutnat si je kdykoliv vás začne bolet v krku nebo je cucat preventivně. Lze z nich připravit i nápoj, stačí pár bonbonů vhodit do hrníčku a zalít horkou vodou. Po následném zamíchání vznikne sladký „čaj“, který je úžasný při nachlazení.

Vyměňte léky z vaší lékárny za domácí přípravek, který neobsahuje nic, co byste neznali, navíc jsou všechny jeho složky velice léčivé a pro naše zdraví nepostradatelné.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button