KrásaRady a tipy

7 věcí, které motivují ke cvičení

Není žádným tajemství, že cvičení je dobré jak pro vaše tělo, tak mysl. Ovšem překonat se a donutit se, je občas velmi těžké. Navíc pokud máte velmi málo volného času a plno práce, myšlenky na cvičení vás snadno opouštějí. My vám dnes ukážeme několik rad, jak si udržet motivaci ke cvičení.

Najděte si typ sportu, který vás baví

Cvičení nemusí být nutně o opakování cviků, či o uběhnutých kilometrech. Cvičit se dá různými způsoby a vězte, že v dnešní době je tolik možností, že si to své musí najít opravdu každý. Zkuste kickbox, zumbu, či pilates. Všechny druhy cvičení jsou skvělými aktivitami, které vás nejen udržují ve formě, ale zároveň vás seznamují i s novými lidmi.

Pokud nemá možnost navštěvovat fit centrum, nebo se jen stydíte, nevadí. Internet nabízí širokou škálu videí, často i zdarma, které ukazují jak cvičit krok po kroku.

Mějte připravené oblečení

Při každodenním shonu se někdy může stát, že ne že by se ke cvičení nemohli donutit, ale prostě na to zapomenete. Proto pro vás máme jeden tip. Oblečení na cvičení si před plánovanou aktivitou vždy den předem připravte. Vězte, že nejen že nezapomenete, ale zároveň vás to donutí si to oblečení prostě obléknout a vyrazit cvičit.

Zkuste výzvu

Mnoho fitness trenérů, blogerů a youtuberů často vytvářejí různé výzvy na určitý časový rámec. Zkuste třeba 30-ti denní výzvu k hezčímu břichu. Můžete najít i speciální jógové výzvy a jiná domácí cvičení. Nejen že vás to bude motivovat a štvát, když na cvičení zapomenete, zároveň si také vybudujete ke cvičení vztah a brzy se stane vaší rutinou.

Najděte si kamaráda na cvičení

Cvičit s kamarádem má mnoho výhod. Nejen že se můžete u cvičení pobavit a trávit tak zajímavé chvilky, ale jak to tak bývá, budete se i navzájem hecovat a podporovat se. Když na vás bude čekat před fitness centrem váš kamarád, málo kdo z nás by to odvolal.

Stanovte si několik malých cílů

Pokud někdo začne se cvičení, většinou to má klasické důvody: zhubnout, mít hezčí a pevnější postavu, být zdravější. Tyto cíle jsou pěkně, ale v začátcích těžko dosažitelné. Mnoho lidí proto svoji cestu vzdává hned v počátku. Ovšem stanovíte-li si malé cíle, které lze plnit za krátkou dobu, uvidíte, že úspěch bude silnou motivací do dalšího cvičení. Větu „Chci zhubnout“, zkuste změnit na to „zhubnu 5 kilo“.

Odměňujte se

Kdykoliv splníte nějaký cíl, odměňte se. Dopřejte si zdravou sladkou svačinku, nebo relaxační den u filmů, či s přáteli. Je také dobré, si za dosažení cíle předem slíbit odměnu, která vás bude vnitřně táhnout a nutit ke cvičení.

Pozor si však dejte na časté a přehnané odměňování. Jistě není vhodné si dopřát vydatnou večeři ve fast foodu za hodinu strávenou v posilovně.

Čtěte o lidech, kteří pravidelně cvičí

Sociální média můžou být užitečná v případě, používáte-li je tím správným způsobem. Čtěte blogy úspěšných lidí, sledujete je na sociálních médiích, čtěte o cvičení časopisy. Komentujte a vytvářejte diskuze ohledně stravování a cvičení. Hledejte tipy a triky a spojte se s lidmi, které chtějí mít stejnou vášeň jako vy, a tou je cvičení.

Mějte sám se sebou trpělivost. Pokud to hned nejde, nepřehánějte to s tresty a nebuďte na sebe naštvaní. Spíš to berte tak, že vás to poučilo a ukázalo, jakým směrem se spíše vydat. Vytrváte-li pár měsíců, vybudujte si zdravé návyky a cvičení pro vás bude příjemnou samozřejmostí každého týdne, nebo i dne. Ať už budete dělat cokoliv a jakkoliv pravidelně, věřte, že to vždy bude za to úsilí stát!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button