HubnutíJídloKrása

Netradiční vánoční bramborové saláty: lehké a vyvážené ingredience

Vánoce jsou spojené s bujarými pracovními večírky a rodinnými hody, ale jak se ubránit kilogramům navíc? Volte odlehčené suroviny. My se dnes podíváme na bramborové saláty.

Nemusí být nutně připravené z tučné a těžké majonézy. Jsou tu verze, na kterých si pochutnáte zrovna tak.

Co člověk, to jiná chuť

Zřejmě nelze představit dokonalý bramborový salát, který bude chutnat všem. Každý si v něm může najít to, co nemusí. Někdo nemá rád kuličky hrášku, zatímco druhý nepozře syrovou cibuli.

Přinášíme vám recepty, které si můžete variabilně měnit, jak vás zrovna napadne. Stačí nechat základ zálivky a zbytek je ve vaší režii…

Bramborový salát lze ukuchtit z červených odrůd, ale klidně i batát

Červené brambory jsou perfektní volbou, protože drží krásně pohromadě. Když je smícháte s ostatními ingrediencemi, dodají salátu trochu sladkosti navíc. Pokud jde o výživovou hodnotu, o něco více sacharidů přidáte se sladkými batáty.

Sladké brambory jsou bohatší na živiny, než ostatní druhy brambor. Mají vysoký obsah vlákniny a vitamínu A. Nahraďte majonézu řeckým jogurtem, ale ponechte vejce natvrdo, celer a cibuli, aby vám bramborový salát ten klasický připomínal.

Pokud jde o šmrnc, rozhodně nepochybujte o sypké sladké paprice navrch a nakrájenou zelenou jarní cibulkou. Taková verze salátu je velmi jemná a svěží. Oku bude lahodit i červená cibule se zelenou pažitkou.

Jak vynechat majonézu?

Majonézu nahradí řecký jogurt, ale třeba i hořčice, ocet, citronová šťáva nebo worcester. Sami přijdete na tu správnou chuť, která podtrhne celý pokrm.

Ocet chutná dobře v kombinaci s jogurtem a hořčice zase zakápnutá citronem a worcesterem. Je jen potřeba salát připravit den předem, aby se vše spojilo a výsledná chuť byla perfektní.

Kdo má rád, může si připravit salát i v kombinaci s koprem. Mastné kyseliny dodáte salátu olivovým olejem. Zdravé tuky prospívají našemu srdci. A sezamová semínka zrovna tak!

Ozvláštnit salát není pro fajnšmekry problém, co salát, to jiná variace. Už jste zkoušeli salát s papričkami jalapeňos? Máte-li rádi ostřejší pokrmy, pak bude tento salát stvořený právě pro vás.

Přejeme vám dobrou chuť ke štědrovečerní večeři. A nezapomeňte servírovat rybu, tu si také brzo představíme!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button