JídloPrevence

Prevence proti cukrovce, astmatu, vysokému cholesterolu a onemocnění ledvin? Odpověď je okra

Okra je velice populární rostlinou pocházející ze severovýchodní Afriky. Rostlina se pěstuje v tropických oblastech a teplejších částech světa. Kromě toho, že je okra vysoce výživná, jelikož obsahuje velké množství vitaminu C, vlákniny, bílkoviny, hořčíku a kyseliny listové, je prospěšná vašemu zdraví. Navíc okru můžete konzumovat v průběhu celého roku vařenou, smaženou či dušenou.

Objevte okru

Okra, neboli ibišek jedlý, je teplomilná rostlina pocházející z Afrika či Indie a známá byla již ve 2. tisíciletí př.n.l.. U nás vypěstujeme okru jedině pod fóliovými kryty či ve skleníku. Pokud okru namočíte do vody, stane se velice mazlavou. Tohoto slizu se zbavíte jedině procesem vaření.

Výhody konzumace okryBucket_of_raw_okra_pods

  • snižuje cholesterol
  • vhodná pro diabetiky
  • posiluje imunitní systém
  • preventivně působí proti onemocnění ledvin
  • bojuje proti astmatu

Připravte si okru rychle a jednoduše

Ořízněte okře přední i zadní část a rozkrojte ji na více kusů. Vložte do sklenice vody a nechte odstát přes noc. Ráno před snídaní vypijte celou sklenici vzniklého nápoje.

Jak okru připravovat?

Okru můžete připravovat na mnoho způsobů. Výborné je okru osmahnout či povařit s kyselými přísadami jako jsou citrusy, ocet či rajčata. To ji zbaví její oslizlé struktury. Připravit z okry můžete polévku, přidat ji do kuskusu či ji zapéct jako musaku. Výborná je okra s tomatovou omáčkou, zapečená s bramborem či smažená. V Sýrii, Tunisku, Egyptě či Řecku je ibiškovec běžně používán v dušených pokrmech, přípravou je podobný českému guláši, se zeleninou a masem. Okra je oblíbená i v západní  Asii, severní Indii a Pákistánu. Ochutnejte okru i vy, nejenže se zbavíte zdravotních obtíží, ale preventivně chráníte své tělo a posilujete obranyschopnost organismu.

Zdroj: web yourstylishlife.com, ze kterého jsme při psaní článku čerpali, již není v provozu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button