Jídlo

Dračí ovoce má překvapující účinky, které jste neznali

S výraznou kůrou a sladkou chutí dračího ovoce je těžké najít jiné takové exotické ovoce. Nejen, že je legrace ho konzumovat, ale je především také bohaté na živiny, které vás mohou chránit před rakovinou.

Jeho exotický vzhled vás trochu vyděsí, ale oproti tomu sladká a šťavnatá chuť zase navnadí. Dračí ovoce najdete v mnoha větších obchodech s potravinami. Stejně jako jiné ovoce, je i tento druh s nízkým obsahem kalorií a dobrým zdrojem základních živin, které potřebujete pro udržení zdraví.

dračí ovoce

Výhody dračího ovoce

Dračí ovoce je výbornou volbou pro každého, kdo potřebuje nebo zkrátka jen chce, sledovat svou váhu a mít tak kalorie pod kontrolou. Jeden malý dračí plod o hmotnosti 198 gramů vlastní pouze 60 kalorií. Jednoduše se tak dá vypočítat, že na 1 gram činí tento údaj jen 0,3 kalorií.

Štíhlý pas

Dračí ovoce má velmi nízkou hustotu energie, což znamená, že vlastní málo kalorií ve srovnání s jeho velikostí porce. Centrum pro kontrolu a prevenci říká, že pokud vyplníte svůj jídelníček více nízkoenergeticky hustými potravinami, pomůže vám to zhubnout a bude pro vás daleko jednodušší udržet si zdravou váhu.

dračí ovoce

Vláknina

Dračí ovoce bojuje proti rakovině – obsahuje živiny, které také napomáhají ke snížení rizika. I když dračí ovoce není zdrojem s vysokým obsahem vlákniny, je i přesto účinným. Napomáhá pohybu potravy zažívacím traktem a eliminuje z ní škodliviny, které jsou dávány do souvislosti s rakovinotvornými toxiny. Ty by se měly snížit s přívodem vlákniny 20 až 37 g na den.

Antioxidanty

Dračí ovoce je bohaté na antioxidanty, včetně beta karotenu a vitamínu C. Antioxidanty jsou živiny v potravinách, které chrání buňky před poškozením nestabilními látkami neboli volnými radikály. Škody na vašich buňkách způsobené těmito volnými radikály mohou vést k rakovině.

dračí ovoce

Jezte více dračího i jiného ovoce ve svém jídelníčku a dočkáte se více antioxidantů. Než se stanou antioxidanty formálním doporučením, je potřeba ještě dalších a dalších výzkumů, které budou bádat po jejich mimořádných účincích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button