Krása

Šípkový olej – krása pro vlasy i pokožku

Šípkový olej se řadí mezi zázračné oleje krásy. Čistý šípkový olej má barvu jantaru a používá se již od dob starý Mayů a Egypťanů. Tento olej je lehký, nezanechává mastný film a zároveň léčí pokožku. Získává se lisováním semen červených plodů šípku. Jaké má léčivé vlastnosti? To se dozvíte v dnešním článku.

Co šípkový olej obsahuje

Šípkový olej je skvělý z mnoha důvodů. Obsahuje totiž omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, které chrání pokožku před vysoušením. Nalezneme v něm omega 9 mastnou kyselinu, jež ochraňuje tkáně před poškození a zlepšuje celkové zdraví pokožky. Olej je bohatý na vitamín C, který má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Spolu s ním v něm také nalezneme vitamín A, tedy beta-karoten, zajišťující mladistvý vzhled.

Účinky šípkového oleje

Šípkový olej se používá na řadu problémů. Jedním z nich je například hojení jizev po operaci či po akné. Látky v něm obsažené působí rovněž jako prevence proti vzniku strií. Šípkový olej působí také proti stárnutí, jelikož odstraňuje jemné linky a vrásky a zesvětluje hnědé skvrny.

Další jeho výhodou jsou skvělé hydratační a zvláčňující účinky, díky kterým uklidňuje pokožku při ekzémových projevech. Spolu s protizánětlivými vlastnostmi snižuje pravděpodobnost vzniku akné. Vhodný je především pro zimní období, kdy dodává do pleti potřebné vitamíny a živiny a udržuje pokožku zářivou.

Šípkový olej a péče o vlasy

Šípkový olej je skvělým pomocníkem i při řadě problémů s pokožkou hlavy a vzhledem vlasů. Pokud toužíte po zářivých vlasech, vyzkoušejte aplikovat pár kapek oleje do vlasů a promasírovat. Poté vlasy umyjte. Olejová maska si snadno poradí nejen s unavenými vlasy bez lesku, ale také s lupy.

Šípkový olej používejte vždy 100% čistý, abyste zajistili maximální účinnost.

Buďte krásní se šípkovým olejem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button