KrásaRady a tipyZdraví

Může mátový olej prospívat vašim vlasům?

Mátový olej je esencí máty peprné extrahované do oleje. Některé mátové oleje jsou silnější než jiné. Nejsilnější druhy se vyrábějí pomocí moderních destilačních technik a nazývají se esenciální oleje.

Esenciální olej máty peprné je nejběžnějším typem mátového oleje, který lze zakoupit. Může být použit pro účely zdraví, krásy a čištění.

Máta peprná obsahuje sloučeninu zvanou mentol. Mentol je zodpovědný za mnoho výhod mátových olejů. Mentol také dodává mátě peprnou její chuť, vůni a chladivý pocit.

Proč používat mátový olej na vlasy?

Někteří lidé používají mátový olej jako součást svého režimu péče o krásu a vlasy. Jeho vůně je příjemná a oblíbená v šamponech, pleťových krémech a dalších produktech.

I když mátový olej může být známý pro některé výhody péče o pokožku, je také dobrý pro vaše vlasy a pokožku hlavy. Může pomoci při suchosti, svědění nebo jiných problémech s pokožkou hlavy.

Výhody mátového esenciálního oleje lze popsat jako:

  • antimikrobiální
  • insekticidní a pesticidní
  • analgetikum a anestetikum
  • vazodilatační (a vazokonstrikční)
  • protizánětlivé

Někteří lidé používají mátový olej jako lék na vypadávání vlasů. To může být způsobeno tím, že mentol v mátovém esenciálním oleji je vazodilatátor a vazodilatátory zlepšují průtok krve. V mnoha případech (jako u ženské nebo mužské plešatosti ) dochází k vypadávání vlasů v důsledku hladovějícího průtoku krve do vlasových folikulů. Zvýšení krevního oběhu pomocí vazodilatátoru, jako je máta peprná, by mohlo potenciálně zlepšit růst vlasů a zabránit vypadávání vlasů.

Máta peprná také dodává pokožce a pokožce hlavy svěží vůni a pocitlehkosti. Tyto výhody můžete využít přidáním esenciálního oleje do svých kosmetických produktů.

matovy olej

Jak používat mátový olej při vypadávání vlasů?

Existuje několik způsobů, jak můžete použít mátový olej na vlasy, abyste se pokusili zabránit vypadávání vlasů.

Jedním z nich je přímá masáž pokožky hlavy. Přidejte pár kapek oleje do přibližně jedné polévkové lžíce vašeho oblíbeného masážního oleje na pokožku hlavy. Pokud nemáte masážní olej na pokožku hlavy, můžete použít domácí olej, například kokosový, jojobový nebo bambucký olej.

Vmasírujte olej do pokožky hlavy. Můžete cítit brnění, mátový pocit. Kúru nechte působit 15 až 20 minut a poté vlasy umyjte šamponem. Pokud je pro vás pocit mentolu příliš intenzivní, přidejte další oleje pro vyvážení účinku nebo si okamžitě umyjte pokožku hlavy šamponem.

Olej z máty peprné můžete také dát přímo do lahviček s šamponem a kondicionérem. Ujistěte se, že nepřidávejte příliš mnoho. Doporučuje se asi pět kapek na 30 gramů šamponu nebo kondicionéru. Jednoduše použijte svůj šampon a kondicionér s mátovým esenciálním olejem jako obvykle.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button