KrásaPrevence

Všestranný kokosový olej a jeho zázračné účinky

Kokosový olej s vysokým obsahem antioxidantů reguluje hladinu cukru v krvi, pomáhá štítné žláze a pokožce. Můžete ho smíchat do smoothie, dát do koláče nebo také slouží jako skvělý hydratační prostředek na kůži.

Trápí vás suchá rozpraskaná pokožka?

V zimě jsme náchylnější, a proto se musíme včas chránit. Připravte si s námi krém na pokožku, který jí krásně zvláční. Výsledkem je zářivá pokožka, které se dostane i řada živin. Dá se použít na celé tělo, kde plní úlohu tělového mléka.

Domácí lék na suchou pokožku

Složení

  • 50 g kokosového oleje
  • 20 g mandlového oleje
  • 25 ml růžové vody
  • 20 kapek éterických olejů dle výběru (levandule, růže, kadidlo)

Postup:

Do nerez mističky vložte mandlový a kokosový olej. Do jiné misky vlijte růžovou vodu. Obě misky vložte do kastrolu s vodou a zahřejte na sporáku na mírném stupni ohřevu. Když se kokosový olej rozpustí, pomalu do něj po kapkách vmíchejte růžovou vodu. Až se růžová voda do kokosového oleje vstřebá, přidejte ještě éterické oleje a důkladně promíchejte. Krém přendejte do skleniček s uzavíratelným víčkem a skladujte na chladném místě.

Další tipy, jak ho využít:

Kokosový olej je luxusní přísada, která se dává do jídla, ale dokonce se s ním třeba i odlíčíte nebo zregenerujete vlasy. Má neskutečné množství zdravotních výhod.

  • Vyrobte si z něj kondicionér na vlasy. Postup je velice snadný, stačí zahřát čajovou lžičku oleje mezi dlaněmi a rozetřít na vlasy. Nechte působit cca 20 minut a poté opláchněte.
  • Na vatovém tamponu poslouží jako odličovač. Setřete s ním make-up i jiné nečistoty.
  • Místo ústní vody kokosový olej? Ano, když si ho dáte do úst a po čištění zubů vyplivnete, máte svěží ústa bez bakterií. Snažte se v ústech olej převalovat až 10 minut.
  • A v neposlední řadě je příjemný na pokožce při holení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button