Krása

Zbavte se černých teček za pomoci medu a jedlé sody

Chcete mít dokonale jemnou pokožku bez nedostatků, černých teček a za přijatelnou cenu? V tom případě je tento článek právě pro vás ideálním. V dnešním článku  se zaměříme na ingredience, která vám pomohou k odstranění černých teček.

Zázračná směs

Hlavní složkou v tomto receptu je med, který je velmi účinný při odstraňování nečistot z pleti a navíc uzavírá vaše póry. Zlepšuje kvalitu pleti, vitalitu, pružnost a pleť je po použití medu dokonale svěží a rozzářená. Med můžete používat jako přídavek do pleťové masky či jako peeling spolu s trochou třtinového cukru či vloček. Další přísadou směsi je jedlá soda. Jedlá soda snižuje podráždění pokožky a podporuje lepší prokrvení. Pomáhá vám se zbavit odumřelých buněk a nečistot. Tato maska je vhodná pro všechny typy pleti.

Ingredience:

  • lžička olivového oleje
  • 1/2 lžičky medu
  • jedna čajová lžička jedlé sody

Tento poměr je na jednu masku. Směsi si však můžete vyrobit více, stačí vynásobit poměry a skladovat směs v lednici. Pozor však, aby se vám nezkazila! Příprava je opravdu snadná. Je potřeba pouze smíchat všechny ingredience v misce, dokud vám nevznikne jemná směs. Místo oleje olivového můžete použít olej kokosový, který je velmi oblíbený pro své antibakteriální a hojící účinky, navíc je dnes již běžně dostupný jako olej olivový.

Jak masku použít?

Aplikujte masku na obličej po vyčištění vaší pleti. Nechte masku působit po dobu 10 minut a následně opláchněte vlažnou vodou. Opakujte tento postup jednou týdně. Vaše pleť by měla být po pravidelném užívání masky krásně vláčná, lesklá, prokrvená a zbavena veškeré přebytečné odumřelé kůže. Jelikož je v masce med, soda i olej, dochází k silnému čištění vaší pokožky a zbavujete se také bakterií, vaše pleť však zůstává hydratovaná. Díky tomu černé tečky znovu nevznikají, ale zbavujete se jich. Kdyby maska zbytečně pleť vysušovala, docházelo by k větší produkci mazu a tím i k vzniku černých teček. To se vám s touto maskou nestane. Vyzkoušejte ji i vy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button