KrásaRady a tipy

Několik návodů, jak odstranit tmavé části pokožky

Tmavé fleky vzniklé v důsledku kožních problémů, stárnutí či úrazů se velmi špatně odstraňují a někdy se zdá, že je to i nemožné. Postižené oblasti se nedají snadno zakrýt, ovšem pokud se nacházejí na místě, kde nepomůže ani make-up, máme pro vás pár rad, jak se s těmito problémy sami vypořádat.

Pokud se u vás začnou objevovat kožní problémy a vy si neumíte vysvětlit důvod vzniku, neměli byste je ignorovat. Může to značit hormonální nerovnováhu, nádor či cukrovku typu 2. Není tedy od věci v tomto případě navštívit vašeho ošetřujícího lékaře.

Před tím, než začnete naše metody aplikovat, měli byste je vyzkoušet na malém kousku kůže. Pokud dojde k podráždění, v léčbě nepokračujte, nebo se o jeho průběhu poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Jedlá soda

Jedlá soda dokáže pokožku nejen čistit, ale i odstranit tmavé skvrny. Vytvořte z jedlé sody hustou pastu. 3 díly jedlé sody smíchejte s 1 dílem vody. Směs dobře rozmíchejte a poté aplikujte na postižené místo. Nechte lék uschnout a následně omyjte vlažnou vodou. Postup opakujte dvakrát týdně.

Aloe Vera

Aloe Vera má schopnost regenerovat a léčit kožní buňky a působit tak preventivně proti rakovinnému onemocnění. Gel z Aloe Vera aplikujte na postižené místo a nechte působit po dobu 20 minut. Nakonec postiženou oblast opláchněte. Pro dosažení optimálních výsledků opakujte postup každý den.

Citróntmavé

Jak jistě víte, citrón má bělící účinky. Dokáže odstraňovat odumřelé buňky a docílit požadovaného tónu pleti díky vysokému množství vitamínu C. Naneste citrónovou šťávu na postižené místo a několik minut masírujte. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Okurka

Poslední přírodní surovinou, která si dokáže poradit s tímto problémem je okurka. Ta zabraňuje brnění a podráždění pokožky. V kombinaci s citrónovou šťávou jsou výsledky vynikající. Smíchejte okurkovou a citrónovou šťávu společně se špetkou kurkumy a neneste na tmavá místa. Vzhledem k tomu, že ve směsi není nic, co by mělo vedlejší účinky, lze jej použít každý den, dokud nebude místo světlejší. Místo lze také třít samotným plátkem okurky.

Vyzkoušejte tyto metody a odstraňte nevzhledná tmavá místa na vaší pokožce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button